Wiele osób zastanawia się, jak wygląda życie po aborcji. Aborcja sama w sobie niesie za sobą ogromne ryzyko, a z jej powodu rocznie na całym świecie umiera ponad 20 tysięcy kobiet. 

Traumatyczne przeżycia

Mówiąc o życie po aborcji, wiele osób wspomina o traumie, które je dotknęłą po tym wydarzeniu. Jest to swego rodzaju rana, która zagnieżdża się na psychice człowieka. Nazywa się ją również reakcją ochronną organizmu, który ma swój naturalny przebieg w przypadku życie po aborcji. 
W trakcie całego życie po aborcji jest aż 80% szans, że człowiek natknie się na stresor traumatyczny, który wskazuje na szczególne doświadczenie, nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym.

życie po aborcji 2

Jak rozpoznać traumę?

Traumę w życie po aborcji można rozpoznać na wiele sposobów. Z początku osoba ta może nie być kompletnie świadoma o skutkach tej decyzji. 
Pierwszymi symptomami, które będą wskazywać na traumę w życie po aborcji będą kłopoty ze snem, płacz, drżenie kończyn, poczucie jakby było się oderwanym od rzeczywistości, stale utrzymujący się obniżony nastrój. Osoba ta może mieć również niekontrolowane napady negatywnych myśli czy natrętne myśli, nad którymi nie jest w stanie zapanować.

Jak leczyć?

Życie po aborcji może być niezwykle trudnym przeżyciem. W tym może pomóc kontakt ze specjalistą i skorzystanie z psychoterapii. Należy pamiętać, aby jej forma była dobrana odpowiednio do osoby oraz jej przeżyć i odczuć. Często jest to proces długotrwały, jednak z czasem daje nieocenione pozytywne skutki i pozwala osobie pozbierać się z życie po aborcji.

Więcej dowiesz się tutaj