Krem do twarzy do ważny element codziennej pielęgnacji. Dzięki niemu można wyeliminować problemy takie jak zbyt tłusta lub zbyt sucha skóra, zapobiec oznakom starzenia i poprawić wygląd skóry.  Niestety, niektóre kosmetyki zamiast pomagać szkodzą naszej skórze. Jaki krem wybrać, aby być zadowolonym z efektów?medicinal-flower-4246085_960_720

Naturalny krem do twarzy- dlaczego warto?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niektore składniki kosmetyków, mimo iż zostały dopuszczone jako bezpieczne, mogą powodować podrażnienie skóry. Etanol, izopropanol, glikole- to tylko kilka z nich. Co zrobić, żeby ich uniknąć? Najlepiej wybrać naturalny krem do twarzy. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasz kosmetyk nie zawiera składników, które mogą zaszkodzić naszej cerze. Kremy naturalne są również przyjazne dla środowiska- nie zawierają takich substancji jak na przykład mikroplastk, który powoduje zanieczyszczenie wód.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze kramu jest określenie swojego typu cery. Naturalny kram do twarzy będzie najskuteczniejszy, jeśli odpowiednio dopasujemy go do swoich potrzeb. Jeśli mamy skórę tłustą, wybierzmy krem który będzie zawierał składniki takie jak mięta, olejek z awokado, tymianek czy pokrzywę. Przy skórze suchej natomiast warto kupić krem zawierający mało shea, olej jojoba i wodę różaną. Jeśli decydujemy się na konkretny krem, warto dokupić kosmetyki uzupełniające z tej samej serii- tonik, płyn micelarny lub żel do twarzy.

Na co uważać przy wyborze naturalnego kremu?

naturalny krem do twarzy

Pamiętajmy, że naturalny krem do twarzy, jak każdy inny kosmetyk może nas uczulić. Wprowadzając go do pielęgnacji uważnie oberwujmy skórę- jeżeli zauważymy jakiekolwiek niepokojące nas objawy, natychmiast go odstawmy. Warto również pamiętać, żeby nie wprowadzać zbyt wielu nowych kosmetyków na raz do pielęgnacji- inaczej nie będziemy wiedzieli, co konkretnie nas uczula. Niektórych substancji, takich jak kwasy, mimo iż są naturalne lepiej nie stosować na własną ręke- lepiej robić to pod opieką kosmetologa lub dermatologa.