Właściwości i działanie

Wiele substancji zawartych w korzeń łopianu na włosy ma bardzo duży wpływ na kondycję włosów, a także skóry głowy. Korzeń łopianu na włosy posiada zarówno działanie zdrowotne, jak i pielęgnacyjne. Opinie o oleju z korzenia łopianu pomagają w pozbyciu się toksyn i zanieczyszczeń z organizmu. Oprócz ogólnych działań korzeń łopianu na włosy, ma właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. Składniki, które są odpowiedzialne za te wszystkie możliwe działania korzeń łopianu na włosy to głównie: inulina, siarka oraz witamina C. 

Korzeń łopianu na włosy

Inulina

Inulina to polisacharyd występujący naturalnie w wielu roślinach, na przykład w mniszku lekarskim czy właśnie w korzeń łopianu na włosy. W działaniu na włosy, inulina wyróżnia się bardzo dobrymi rezultatami, jakimi są nawilżenie oraz łagodzenie. 

Inulina z opinie o oleju z korzenia łopianu jest często spotykanym składnikiem szamponów do włosów. Dzięki zawartości tego składnika włosy mają większą objętość oraz rzadziej się przetłuszczają. Inulina z korzeń łopianu na włosy znajduje zastosowanie przy wspomaganiu walki z różnymi chorobami skóry głowy jak na przykład łupież, przesuszenie skóry, zaczerwienienia oraz różnego rodzaju swędzenia.

Witamina C

Biochemicznie witamina C jest silnym przeciwutleniaczem oraz bardzo ważnym czynnikiem w produkcji kolagenu w skórze. Dzięki wytwarzaniu kolagenu, który buduje włosy, mieszki włosowe są wzmacniane i stymulowane do wzrostu. Bez wytwarzania kolagenu włosy będą słabe i narażone na wypadanie.