Piękne rzęsy

Nie każda z nas może poszczycić się pięknymi, długimi rzęsami. Ich stan zależy nie tylko od naszego ogólnego stanu zdrowia, ale również od naszych genów. Są osoby, które bez specjalnego zachodu mają rzęsy takie, których właściwie nie muszą malować nawet tuszem. Jednak spora część z nas musi posiłkować się odpowiednimi kosmetykami, aby zapewnić sobie zadowalający wygląd oprawy oczu. Ale co, jeżeli nie lubimy się za bardzo malować? Albo jeśli tusze do rzęs nas uczulają i każde ich użycie kończy się wysypką, zaczerwienieniem oczu a nawet opuchlizną? A może mamy tak mało rzęs, że nawet pomalowanie ich nic nam nie daje? Na pomoc przychodzą wtedy sztuczne rzęsy, które sprawią, że nasza oprawa oczu będzie wyglądała zdecydowanie lepiej.

 

rzęsy z norek

Przedłużanie rzęs u kosmetyczki

Najtrwalszą metodą jest pójście do kosmetyczki na zabieg przedłużania rzęs. Polega on na tym, że kosmetyczka na specjalnym kleju dokleja nam dodatkowe rzęsy, dzięki czemu wyglądają one na gęstsze i dłuższe. Zabieg ten charakteryzuje się względną trwałością – co prawda trzeba go co jakiś czas powtarzać, ale przez dłuższy czas zapewnia nam ładny wygląd i brak konieczności tuszowania codziennie rzęs.

 

Sztuczne rzęsy w domu

rzęsy z norek

Ale możemy również wybrać inny sposób – doklejanie samemu w domu sobie sztucznych rzęs. Oferujący sztuczne rzęsy sklep daje nam możliwość kupna pasków ze sztucznymi rzęsami. Oprócz nich potrzebny jest jeszcze tylko specjalny klej do rzęs, który można dostać w zestawie. Obecnie mamy ogromny wybór, w zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt. Przykładowo są to rzęsy jedwabne albo rzęsy z norek. Możemy używać ich codziennie bądź okazyjnie, kiedy wybieramy się na większą imprezę i chcemy bardziej podkreślić nasz wygląd. Wieczorem przy demakijażu po prostu je ściągamy. To bardzo dobra opcja dla tych, którzy nie chcą decydować się na permanentne przedłużanie rzęs, albo chcą zobaczyć jak to jest mieć przedłużone rzęsy zanim zdecydują się na taki zabieg u kosmetyczki.

Zależnie od tego, jaka opcja nas interesuje, na rynku jest obecnie wiele możliwości, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie.