W dzisiejszych czasach bardzo łatwo ludzie zapominają o podstawowych i najważniejszych wartościach. Jeszcze kilkanaście lat temu dla większości osób to właśnie rodzina była głównym priorytetem i sensem życia. Jednak przez ostatnie lata sytuacja się zmieniła – przez rozwój technologii, wzrost tempa życia i pogoń za pieniądzem, wiele osób przestało cenić najważniejsze wartości, a ich życiowym celem stały się pieniądze i kariera.

Fundacja dla potrzebujących

Na szczęście istnieje wiele instytucji, które aprobują cenne wartości i chronią rodzinę. Praca takich osób, to najczęsciej wolontariat, a cel jest jeden – chronić rodzinę i sprawić, by dla jak największej liczby osób, na nowo stała się ona priorytetem.

Fundacja dla rodziny walczy z ubóstwem, przemocą domową, niesprawiedliwościami społecznymi- zakres pomocy jest olbrzymi. Instytucja także mówi wprost: stop lgbt oraz stop aborcji.

fundacja prolife obywatelska

Fundacja prolife

Istnieje również wiele miejsc, w których nie zapomina się o nienarodzonych. Fundacja prolife zajmuje się ochroną życia poczętego – od samego poczęcia, do narodzin. Takie instytucje mówią w imieniu nienarodzonych dzieci, które nie mają prawa decydować o tym, czy przeżyć. Obrona życia poczętego to ich najważniejszy fundament. Do zadań takiej fundacji należy m.in. walka o prawo do narodzin, pikiety przeciw aborcji i wiele innych.