Kalendarz adwentowy z nadrukiem już na stałe zagościł w naszej kulturze. Stał się elementem, bez którego zima i grudzień tracą dziecięcą i radosną magię. Wiele osób nie wyobraża sobie czasu przedświątecznego bez tych małych pudełek, ze słodkościami, które umilają odliczanie do radosnych chwil spędzonych przy choince, z najbliższymi. 

Kalendarz adwentowy z nadrukiem

Historia kalendarza adwentowego 

Kalendarz adwentowy nie zawsze wyglądał tak jak dzisiaj. Jego początki sięgają 1851 roku, kiedy to zamiast słodyczy wywieszane były obrazki dotyczące świąt, czy przyjścia Jezusa na świat. Powstające kalendarze miały sprawiać, że ludzie będą cieszyć się bardziej na święta Bożego Narodzenia. Kalendarz adwentowy z nadrukiem, który  da się znaleźć dzisiaj w sklepie, na początku był 24 świeczkami, lub kreskami na ścianie. Dopiero w latach 30 XX wieku zaczęły powstawać słodkie kalendarze, które zawierały czekoladowe niespodzianki. Mimo iż ten pomysł lekko odbiegał od tradycyjnych kalendarzy, które miały głównie przypominać sceny biblijne i tworzyć atmosferę, to i tak skradł serca milionów ludzi. 

Kalendarz adwentowy z nadrukiem dla dorosłych 

Mimo iż, kalendarz adwentowy z nadrukiem kojarzy się przeważnie z dziećmi, to wcale tak nie jest. Coraz więcej firmy tworzy alternatywy dla dziecięcych kalendarzy i proponuje rozwiązania, które zadowolą dorosłych. Kalendarze adwentowe z inną herbatą na każdy dzień, z małą buteleczką mocniejszego trunku, czy kulą do kąpieli, to tylko nieliczne rozwiązania, które można znaleźć w sklepach. 

Kalendarz adwentowy z nadrukiem  to idealny sposób na odliczanie dni do świąt. 

Więcej na https://www.slodyczezpomyslem.pl/oferta/produkty/boze-narodzenie/kalendarze_adwentowe/