Podpisy przeciwko aborcji zbierane był już na ulicach wielu polskich miast. Inicjatywa ta popularna jest również za granicą, gdzie członkowie organizacji pro-life organizują manifestacje, tym samym zachęcając zebranych do poparcia ich postulatów. 

Co to ma na celu?

Podpisy przeciwko aborcji zbierane przez członków organizacji pro-life mają na celu przede wszystkim zmianę zapisów konstytucyjnych. Osoby te walczą o ochronę dzieci nienarodzonych oraz całkowitej delegalizacji aborcji w danym kraju. Cała inicjatywa polega na obywatelskiej zmianie zapisów ustawy.

podpisy przeciwko aborcji
podpisy przeciwko aborcji

Co zawarte jest w projekcie?

Każdy projekt, który umożliwia podpisy przeciwko aborcji, musi mieć określone fundamenty, na których bazie zostanie zorganizowana cała inicjatywa. Zakłada on:

  • wprowadzenie definicji “dziecka poczętego”,
  • wprowadzenie kar za aborcję na terenie Polski. Według przepisów prawa aborcja będzie traktowana tak samo jak zabójstwo. Ponadto jakiekolwiek działania, które będą niebezpieczne dla płodu, zostaną ukarane karą pozbawienia wolności,
  • podpisy przeciwko aborcji zakładają również, że w przypadku poronienia, kobieta nie zostanie ukarana. Dotyczy to jednak tylko przypadków, gdy matka zachowała szczególną ostrożność w trakcie ciąży.

Jak to wygląda w praktyce?


W praktyce osoby, które zbierają podpisy przeciwko aborcji, mają na celu ochronę życia nienarodzonych dzieci poprzez wprowadzenie kar pozbawienia wolności dla matek, które umyślnie spowodowały zagrożenie życia płodu. Kobieta stanie w takiej sytuacji przed sądem, który zgodnie z zapisami w ustawie wyda wyrok.

Dowiedz się więcej na https://www.zycierodzina.pl/pikiety-i-akcje/