Kim jest barman

Aby zostać odnoszącym sukcesy barmanem trzeba mieć umiejętności i wiedzę niezbędną do pracy. Profesjonalni barmani cieszą się coraz większą popularnością. Od wyszkolonych barmanów oczekuje się, że będą oferować klientom usługi najwyższej jakości. Barmani często uczestniczą w imprezach firmowych, spotkaniach, weselach, imprezach świątecznych, a nawet w imprezach prywatnych.
Obsługa barmańska imprez jest coraz częściej spotykaną usługą.

Obsługa barmańska imprez

Najważniejsze umiejętności barmana

Sekretem wykwalifikowanego barmana jest znajomość różnorodnych napojów i ich przepisów. Dobry barman, będąc także mixologiem, powinien znać różne rodzaje i mieszanki piw, koktajli bezalkoholowych, drinków, kawy i wina.

Istnieją różne materiały i kursy, pozwalają barmanom zgłębiać i aktualizować wiedzę. Ważne, aby nieustannie rozwijać swoje umiejętności, ponieważ trendy szybko się zmieniają.

Inną ważną zaletą każdego barmana jest znajomość techniki przygotowania drinków. Każdy napój podawany jest w dedykowanym mu szkle. Dobry barman posiada umiejętność właściwego mieszania trunków. Składniki napoju są najpierw wlewane do szklanki, powoli mieszane w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie wlewane do odpowiedniej szklanki wypełnionej lodem. Jest to pewnego rodzaju sztuka znana nielicznym.

Dobry barman to nie tylko osoba zajmująca się serwowaniem drinków, ale także ktoś kto jest dobrym słuchaczem, psychologiem i przyjacielem. Jak widać, aby stać się profesjonalnym barmanem należy łączyć ze sobą wiele umiejętności.