Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

W dążeniu do idealnego ciała dziś nie ogranicza nas już ani wiek, ani uwarunkowania genetyczne. W czasach gdy ideałem piękna są już nie tyle tzw. brazylijskie pośladki czyli pięknie uwypuklone i podniesione mięśnie pośladkowe, ale za ponętne i pożądane uchodzą rozłożyste, wydatne pupy w stylu Kardashianek w sukurs przychodzi nam chirurgia plastyczna.
Tkanka tłuszczowa może przybierać różne kształty i rozmiary, uzależnione to jest od rasy, genów, płci, nawyków żywieniowych i ruchowych.
Znaczna utrata masy ciała powoduje nie tylko spadek tkanki tłuszczowej w obrębie pośladków ale też ich opadanie i wiotczenie. Ma to bardzo negatywny wpływ zarówno na ogólny wygląd sylwetki ale tez i na samopoczucie.
Metodami stosowanymi przy korekcji pośladków są zabiegi lipoplasyczne oraz korekcje przy pomocy implantów.

Lipofilling – co to takiego?

modelowanie pośladków krakówLiposukcję czyli inaczej modelowanie pośladków Kraków oferuje w wielu gabinetach. Wybierając jeden z nich warto kierować się opiniami zadowolonych klientek oraz efektami ich pracy. Przy tym zabiegu bardzo ważny jest zmysł artystyczny i poczucie estetyki chirurga. Pomoże on nam dopasować kształt i rozmiar do naszej budowy ciała. Modelowanie nie ogranicza się jedynie do odessania zbyt dużej, bądź nieodpowiednio rozmieszczonej tkanki tłuszczowej. Często wykorzystuje się „własną tkankę tłuszczową” aby nadać pośladkom odpowiednio wypukły kształt. Polega on na pobraniu tkanki tłuszczowej z innego obszaru naszego ciała i po odpowiednim jej spreparowaniu, wszczepieniu jej w pośladek.

Rekonwalescencja i efekty

Rekonwalescencja po takim zabiegu nie jest zbyt długa a już po trzech miesiącach możemy podziwiać ostateczny efekt. Wbrew obiegowej opinii nie tylko kobiety poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Coraz częściej to mężczyźni decydują się na chirurgiczne poprawienie kształtu swoich pośladków, ponieważ ich rola jest nie do przecenienia w ocenie potencjału oraz atrakcyjności seksualnej zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Obiegowa opinia głosi, że ponętny biust pozwala przykuć uwagę mężczyzny ale to właśnie krągłe pośladki pozwalają go zatrzymać przy sobie.