Kangurowanie rozpoczyna się już od pierwszych momentów życia dziecka, bowiem sytuacja, w której osoba odbierająca poród układa na klatce piersiowej mamy nowego członka rodziny nazywana jest właśnie kangurowaniem. W tym czasie dziecko może poczuć bliskość i rozpoczyna szukanie matczynej piersi w celu uzyskania pokarmu. Aby kontynuować kangurowanie niezbędna jest koszula do kangurowania.

Koszula do kangurowania

Na czym polega kangurowanie?

Kangurowanie to inaczej kontakt maluszka ze skórą rodzica. Jednak wielu opiekunów decyduje się na ułożenie dziecka na koszula do kangurowania aby zapewnić mu większy komfort oraz nie podrażnić wrażliwej skóry, która podatna jest na różnego rodzaju alergie. Dzięki wykorzystaniu koszula do kangurowania z łatwością ułożysz główkę maluszka w taki sposób, aby jego uszko znajdowało się na poziomie Twojego serca. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zacieśnić więź między dzieckiem a rodzicem, ale również pozwala na stabilizację pracy oddechu, czego potwierdzeniem są liczne badania. Ponadto, specjaliści zalecają regularne kangurowanie aż do momentu zakończenia karmienia piersią.

Jakie są zalety kangurowania?

Niepodważalnie, największą zaletą, jak już wspominaliśmy, jest zacieśnianie więzi między rodzicem a dzieckiem. Pozwala to ukoić nerwy oraz uspokoić maluszka, a jednocześnie zapewnić mu łatwiejsze zasypianie. Ponadto, kangurowanie zachęca maluszka do ssania, odpowiednio zaprojektowana koszula do kangurowania i porodu wyposażona jest w wygodne systemu zapięcia, dzięki czemu młoda mama może w dowolnym momencie zaspokoić głód swojej pociechy. Dodatkowo, koszula do kangurowania zapewnia prawidłowy komfort termiczny maluszka, w momencie, gdy jego ciało się ochładza, organizm matki wraz z materiałem ogrzewają dziecko. Zobacz https://eplusbaby.pl/p3555-damska-koszulka-do-kangurowania-medbest-enia-szary