Uroczystość pogrzebowa to bardzo bolesne przeżycie związane z pożegnaniem najczęściej bliskiej naszemu sercu osoby. W takim czasie pojawia się wiele wątpliwości, pytań, ale też dylematów związanych z zakupem trumny, wyborem nagrobka czy też wieniec pogrzebowy dla dziecka. Aby znacznie ułatwić sobie dokonanie tego typu wyborów, przyjrzyjmy się bliżej paru rzeczom.

Czym w ogóle jest wieniec kwiatowy?

Wieniec kwiatowy jest niczym innym jak wiązanką składającą się z jednego lub wielu rodzajów roślin kwiatów. Występują one najczęściej w stonowanych kolorach, w zależności od preferencji mogą być one sztuczne lub żywe. Zazwyczaj do wieniec pogrzebowy dla dziecka dołącza się również wstążkę z dedykacją. Wieniec pogrzebowy składany jest na grobie osoby zmarłej.

Wieniec pogrzebowy dla dziecka
Wieniec pogrzebowy dla dziecka

Wieniec czy wiązanka?

Oprócz popularnego wieniec pogrzebowy dla dziecka często w sprzedaży pojawia się też opcja wiązanki pogrzebowej. Oba produkty są do siebie w wielu kwestiach podobne — np. są skomponowane z kwiatów lub zawierają szarfę z dedykacją. Istnieje jednak kilka czynników, dzięki którym uda nam się je od siebie odróżnić, co może ułatwić nam dokonanie wyboru. Wiązanka pogrzebowa jest opcją tańszą i lżejszą w transporcie, a jej średnica zwykle wynosi 70 cm. Z kolei wieniec pogrzebowy dla dziecka jest o wiele cięższy, przez co może sprawiać pewne utrudnienia w transporcie. Jego średnica to przeważnie 100 cm. Wiązanki formuje się w przeróżne kształty od okrągłych po krzyże i serca, natomiast wieńce najczęściej przyjmują kształt okręgu. Istotną kwestią jest także ekspozycja kwiatowego podarunku pogrzebowego. Wiązanki układa się pod trumną/urną osoby zmarłej, a wieńce wiesza na stojaku lub pozostawia przy trumnie.

Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/poradnik/