Cellulit, czyli inaczej zwana skórka pomarańczowa, to inaczej nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, pojawiające się w wyniku nadmiaru poziomu estrogenów. W zależności od poziomu zaawansowania cellulitu może on być widoczny gołym okiem, albo tylko pod wpływem ściśnięcia fałdy skóry. Nierówna faktura, która pojawia się po ucisku skóry to adipocyty. Urządzenie do redukcji cellulitu pozwala na zminimalizowanie wizualnych defektów skórki pomarańczowej. W przypadku doboru odpowiedniego urządzenia, warto jest dokładnie zweryfikować kwestie jakościowe u producenta, żeby efekty dla skóry były wywołane skuteczną i bezpieczną metodą.

Sposoby na zredukowanie cellulitu

W przypadku leczenia cellulitu niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia profilaktyka, gdyż skórka pomarańczowa tworzy się latami. Odpowiednio aktywny tryb życia, dieta oraz spożycie płynów zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się niedogodności związanych z tkanką tłuszczową. Dodatkowo ciało można wspomóc poprzez kremy antycellulitowe oraz urządzenie do redukcji cellulitu. 

Urządzenie do redukcji cellulitu

Przyczyny powstawania

Cellulit często powstaje w wyniku siedzącego trybu życia. Może też pojawić się w wyniku problemów z krążeniem, nadwagi, dużych wahań hormonalnych, zbyt ciasne ubrania, czy też wady postawy (ucisk kręgosłupa przy wadzie postawy może wpłynąć na ukrwienie kończyny). Dodatkowo negatywnie na powstawanie problemów z tkanką tłuszczową oddziałuje również zła dieta zawierająca nadmiar soli i cukru. Wykorzystywanie urządzenie do redukcji cellulitu pozwala na zmniejszenie poziomu cellulitu oraz zneutralizowanie wizualnych efektów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych urządzeń do kosmetologii profesjonalnej na stronie. https://btmed.pl/