Śmierć bliskiej osoby to bardzo tragiczny czas. Szczególnie gdy osoba umrze w innym kraju. Taka sytuacja wiąże się z dodatkowym utrudnieniem. Wtedy wymagany jest odpowiedni Transport zwłok z zagranicy. Taki proces wymaga spełnienia wszystkich wymogów technicznych, formalnych oraz sanitarnych.

Ile to kosztuje?

Transport zwłok z zagranicy zależy od miejsca, śmierci. Ze Słowacji, Niemiec i Czech to koszt od około 3,5 tys. do 7 tys. zł. Koszty w Anglii wahają się od 6,5 tys. do 13 tys. zł, a z kolei z Włoch to kwota od 8 tys. do 15 tys. zł. Co więcej, jeśli śmierć nastąpiła w Stanach Zjednoczonych, to cena uzależniona jest od wagi zmarłego oraz regionu. Największe kwoty za transport zwłok z zagranicy wychodzą, gdy osoba odejdzie właśnie w Ameryce. Przykładowo sprowadzenia ciała z Chicago wraz z opłatą za odbiór z lotniska to koszt na poziomie aż 30 tys. zł. Warto wiedzieć, że cena obniża się, jeśli transportujemy urnę z prochami. Firmy pomagają również uzyskać finansowanie takiej usługi pogrzebowej, dlatego tak bardzo ważne jest ubezpieczenie.

Sprowadzenie zwłok do kraju

Bezpieczeństwo

Transport zwłok z zagranicy to gwarancja bezpieczeństwa zwłok ukochanej osoby. Zmarłe osoby przewożone są odpowiednim środkiem transportu, który jest do tego przystosowany. Musi spełniać wszystkie wymogi techniczne. Posiada odpowiednie zabezpieczenie, które uniemożliwia przemieszczanie się trumny czy urny. Transport zwłok z zagranicy musi odbywać się zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Dlatego, pojazd musi być odpowiednio oznakowany oraz posiadać oddzieloną od zwłok strefę kierowcy.

Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/2020/12/03/transport-zwlok-z-zagranicy-poradnik/!