Chyba każdy chrześcijanin ma w domu przynajmniej jeden różaniec jednak mimo to warto pamiętać, że jest to doskonały prezent który można podarować bliskiej osobie z okazji ważnej uroczystości religijnej, ale nie tylko.  Obecnie sklep z dewocjonaliami oferują szeroki wybór różnorodnych i przepięknych różańców. Szczególnie popularne są różaniec z bursztynu oraz drewniane. 

różaniec z bursztynu

Wybór różańca

Przy wyborze różańca należy przede wszystkim sugerować się tym jaki gust ma osoba, którą pragniemy obdarować, jednak kiedy tego nie wiemy dobrze sięgnąć po któryś z najpopularniejszych modeli. Większości na pewno spodobałby się różaniec z bursztynu, najlepiej wybrać ręcznie wykonany z bursztynu bałtyckiego, taki paciorek będzie jedyny w swoim rodzaju co doda wyjątkowości podarkowi.

różaniec z bursztynu

Równie często kupowany jest różaniec świętego Benedykta, który ma dodany medalion z postacią patrona Europy. Jeżeli natomiast to ważne, żeby prezent był skromny można zdecydować się na różaniec drewniany, lub bardziej minimalistyczny w formie bransoletki. Warto również rozważyć zakup praktycznego  zestawu różańca wraz z modlitewnikiem Do Krwawych Łez Matki Bożej.

 Co jeszcze przydatne w modlitwie?

Jeżeli różaniec uznamy za zbyt drobny prezent, możemy do niego dołączyć równie ważny podczas modlitwy krzyż pasyjny. Ten z kolei bez trudu wraz z różańcem można zakupić w sklepach z dewocjonalia online, taki zestaw nie tylko ucieszy obdarowanego, ale dzięki niemu dozna on umocnienia oraz doświadczy bliskości Boga.