W obecnych czasach posiadanie domowego zwierzaka stało się już trendem. Bez wątpienia pozycje 1 na wśród osób, które je posiadają zajmują psy, które coraz częściej posiadają konto na portalach społecznościowych prowadzone przez ich właścicieli na przykład na Instagramie. Przecież każdy z nas uwielbia oglądać zdjęcia i filmiki ze słodkimi zwierzakami w roli głównej. Niestety okres letni sprzyja rozmnażaniu się różnego rodzaju owadów w tym pcheł. Dlatego warto jest zadbać o naszego pupila i zainwestować w obrożę dla psa przeciw pchłom. Należy pamiętać, że owady takie jak pchły, atakują nasze zwierzaki nie tylko w okresie letnim.

Korzyści płynące z obroży dla psa przeciw pchłom

Tak samo jak dbamy o własne zdrowie i samopoczucie tak samo winniśmy, zadbać o naszego pupila. Koszt obroża dla psa przeciw pchłom nie jest duży oscyluje w granicach 10-100 złotych w zależności od producenta oraz wielkości naszego zwierzaka. Dzięki niej możemy być spokojni, że podczas leśnych spacerów i nie tylko nasz czworonogi przyjaciel będzie bezpieczny. Dlatego warto jest zakupić taką obrożę.

obroża przeciw pchłom dla psa

Jak należy stosować obrożę?

Nie wymaga to od nas jakiś specjalnych umiejętności to jednak należy pamiętać, aby odpowiednio ją założyć. Obroża dla psa przeciw pchłom, nie powinna być założona zbyt luźno, ani zbyt ciasno, powinna być dopasowana do szyi zwierzaka. Dlaczego? Substancja zawarta w obroży przedostaje się bezpośrednio na skórę psa, dlatego zaleca się by była idealnie dopasowana. Należy też pamiętać o zdjęciu jej podczas kąpieli.