Piękny kolor i kształt 

Makijaż permanentny to technika kosmetyczna, która do górnej warstwy skóry dodaje specjalny pigment. Można stworzyć pożądany kolor, pełnię i kształt brwi lub warg czy poprawić linię rzęs. Aby jednak rozpocząć wykonywanie mikropigmentacji, niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Kurs makijażu permanentnego Warszawa to idealny pomysł dla osób, które chcą rozpocząć pracę w tym zawodzie. W Polsce wciąż brakuje specjalistek, które mogą pochwalić się doskonałym fachem i umiejętnościami. Mikropigmentacja wymaga nie tylko podstaw od strony teoretycznej, ale również doświadczenia. W zawodzie jak ten nauka nigdy się nie kończy, dlatego kurs makijażu permanentnego Warszawa pomaga w rozwijaniu swoich umiejętności i podążaniu za obowiązującymi trendami. 

Kurs makijażu permanentnego w Warszawie

Makijaż w wielu stylach

Makijaż permanentny można wykonywać w wielu stylach. Akademie organizujące kurs makijażu permanentnego Warszawa uczą, jak wykonywać brwi w różnym stylu i przy użyciu różnych kombinacji. Wszystkie te efekty trwają do 3 lat – później pigment po prostu znika, pozostawiając skórę tak, jak przed wykonaniem makijażu. Kurs makijażu permanentnego Warszawa składa się z kilku technik, a najpopularniejszą jest ombre brwi. Jest to technika dla osób, które preferują pełniejszy efekt niż dorysowanie włosków, ale wciąż bardzo subtelny. Inną popularną techniką jest stworzenie trwałej kreski na oku, czyli tzw. eyeliner. Jest to najprostszy sposób na stworzenie efektu podniesienia oka.

Dlaczego warto? 

Kurs makijażu permanentnego Warszawa jest ważny ponieważ uczy: 

  • korygowania wypadania brwi,
  • określenia kształtu brwi/ust,
  • poprawy linii rzęs,
  • korygowania asymetrii.

Ze względu na coraz większą popularność tego zabiegu, zawód linergistki staje się coraz bardziej opłacalny. Po odbyciu kursu można łatwo znaleźć pracę w salonach kosmetycznych, a następnie otworzyć własną działalność.