Czym są pikiety?

Pikiety antyaborcyjne wliczają się masowe zgromadzenie ludności w jednym miejscu. Osoby biorące udział w wydarzeniu mają na celu wyrażanie wcześniej ustalonych postulatów oraz zmianę w wyznaczonym kierunku. Najczęściej pikiety antyaborcyjne organizowane są w momencie pewnych ważnych wydarzeń dla polityki państwa, jednak niektóre wydarzenia przeprowadzane są również regularnie.

pikiety antyaborcyjne

Co mają na celu organizatorzy pikiet?

Osoby, które organizują pikiety antyaborcyjne, mają na celu wywarcie presji na społeczeństwie, aby szerzone postulaty zostały wprowadzone do obowiązującego prawa. W swoich działaniach członkowie muszą być niezwykle wytrwali – skutki przychodzą zazwyczaj dopiero po czasie.

Jak wygląda organizacja pikiety?

Pikiety antyaborcyjne organizowane są zazwyczaj przez osoby, które działają w różnych fundacjach. To sprawia, że od razu w wydarzeniu bierze udział większa grupa osób, któzy zasilają szeregi wspomnianej fundacji. Demonstrują oni swoje niezadowolenie najczęściej w miejscach, które są związane z powodem przeprowadzenia pikiety antyaborcyjne – pod budynkiem rządowym czy na placu jednego z większych miast polskich.

Na początku organizacji pikiety antyaborcyjne komitet spotyka się i dogrywa wszystkie niezbędne szczegóły do przeprowadzenia wydarzenia – miejsce, czas oraz wszystkie hasłą i postulaty, które będą głoszone. Następnie powiadamiają oni najważniejsze służby o przeprowadzeniu wydarzenia i jego terminie. Często ogłoszenie o pikiety antyaborcyjne jest przekazywane w formie plakatów lub na stronach fundacji.