Skarpety wczoraj a dziś

Skarpety, skarpetki, stopki, pończochy, rajstopy, rajtuzy, zakolanówki damskie, podkolanówki damskie… Dawniej były sekretnymi sprzymierzeńcami, dyskretnie dbającymi o nasz komfort w pracy, szkole czy w domu. Dbałyśmy, by nie rzucały się w oczy, pełniły swoją wartę po cichu, a jednak trendy się zmieniły i fikuśne skarpetki damskie królują już kolejny sezon! I zgodnie noszą je wszystkie panie od najmłodszych do najstarszych, tradycjonalistki i ekscentryczki, a także elegantki i sportsmenki – nic dziwnego skoro wzorów i materiałów jest na pęczki.

 

podkolanówki damskie

Odważny krok

Moda na krótkie, jednolite skarpetki damskie dawno przeszła do lamusa, teraz nosimy coraz dłuższe skarpety w najróżniejsze wzory – abstrakcyjne, pstrokate, geometryczne, a nawet artystyczne, których twórcy podpinają pod nie ciekawe akcje społeczne. Wyobraźnia projektantów nie zna granic, dlaczego więc z tego nie korzystać? Jeśli w naszych outfitach nadal panują stonowane skarpetki warto pomyśleć o postawieniu odważniejszych kroków na naszej codziennej modowej ścieżce.

Postaw na jakość i innowacyjność

Poza fasonem i wzorem istotna jest też jakość, by skarpetki nadal spełniały swoją odwieczną funkcję. Na rynku prócz doskonale znanej nam bawełny pojawiło się zachwalane włókno bambusowe, lekkie, przewiewne i wytrzymałe. Z włókna bambusowego producenci szyją skarpetki damskie, skarpety męskie oraz wszelkie dziecięce artykuły bieliźniane – od pieluch po śpiochy.

Szczególnie dobrze zdają egzamin skarpetki bambusowe od firmy Moraj, które możemy znaleźć w różnych formach, pasujących do każdego rodzaju obuwia, w tym także skarpetki damskie do balerinek. Przede wszystkim skarpetki damskie dostępne są w wielu sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych.