Pierwsza Komunia Święta

 

dewocjonalia różaniec

 

Nasze dziecko idzie do Komunii

Kiedy nasze dziecko zaczyna trzecią klasę szkoły podstawowej, zaczynamy się stresować. To właśnie w tym roku nasze pociechy przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Z początkiem roku szkolnego na lekcjach religii zaczynają się przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Dzieci zaczynają uczyć się modlitw, pieśni. Katecheta rozdziela pomiędzy nie zadania które mają spełnić. Warto żeby także rodzice już wtedy zaczęli zajmować się przygotowaniami do uroczystości.

 

Zainwestuj w dewocjonalia

Najwcześniej powinniśmy zaopatrzyć się w dewocjonalia, o dokładną listę warto poprosić katechetę. Dlaczego zajmujemy się tak szybko? Odpowiedź jest prosta, w okresie komunijnym, czyli tak mniej więcej od maja do połowy czerwca popyt na tego typu artykuły znacznie rośnie. Wszyscy chcą kupić najładniejszy różaniec, świecę i inne dodatki. Niemalże w każdym mieście funkcjonuje hurtownia dewocjonaliów, w której kupimy wszystko co jest nam potrzebne. Nie mówiąc o wyborze, bo w takich miejscach jest zawsze większy niż w zwykłych sklepach.

I Komunia

 

Wynajem sali czy świętowanie w domu?

Razem z odwiedzeniem hurtowni powinniśmy zorientować się jeżeli chodzi o rynek cateringowy, możemy odwiedzić różne restauracje czy sale do wynajęcia – w takich miejscach również powinniśmy zarezerwować sobie miejsce odpowiednio wcześniej. Jeżeli planujemy w tym dniu jakieś atrakcje dla najmłodszych to dowiedzmy się od nich co jest teraz „fajne”, z czego by się cieszyli. Bardzo mądrym zabiegiem stosowanym przez rodziców jest zaplanowanie budżetu jakim będziemy dysponować przy organizacji wszystkiego. Ułatwia nam to podejmowanie decyzji, bo wiemy na co możemy sobie pozwolić a na co nie.

Czy catering to dobry pomysł?

Coraz popularniejsze przy takich imprezach jest zatrudnianie osoby która zorganizuje całą imprezę. firma zajmie się cateringiem, salą, dekoracjami, zabawami dla najmłodszych.
Chyba jednak najpopularniejszą formą świętowania tej uroczystości, jest organizacja jej w domu. Większość z nas to właśnie w zaciszu domowym najbardziej lubi przezywać takie chwile.
Nie ważne gdzie jakie miejsce wybierzemy na Pierwszą Komunię Świętą naszego dziecka. Ważne żebyśmy spędzili ten dzień razem.

 

Tekst powstał we współpracy z hurtownią dewocjonaliów – www.hurtpawel.pl – na której znajdziemy mnóstwo przydatnych na I Komunię Św. przedmiotów, ale także prezentów. Polecamy zapoznać się z ofertą sklepu!