fotograf ślubny warszawa bemowo
Fotografie to wciąż najlepszy sposób na to, żeby zapisać i udokumentować najpiękniejsze zdarzenia z naszego egzystowania. Jak nadeszła epoka filmu i kamer wielu uważało, że fotografie odejdą do lamusa – to wprawdzie nie nadeszło. Fotografie nadal stanowią zdecydowanie najistotniejszą odmianę dokumentacji najistotniejszych chwil w życiu.

Z jakiej przyczyny? Nie każdy posiada czas i ochotę oglądać w kółko ten sam film z tego samego zdarzenia – film obejrzy się raz, optymalnie dwa i ciśnie w kąt. Fotografie natomiast wolno bez większych kłopotów ustawić w widzialnym miejscu, oprawić i powiesić na ścianie albo wsadzić do albumu, jaki stanowi doskonałą sentymentalną pamiątkę.

Z fotografią jest tymczasem pewny problem. Każdy gość z aparatem uważany jest za fotografa. To zupełnie tak, jak gdyby każdy człowiek z pędzlem był rozważany za Rembrandta. Fotografia to sztuka. Tak jak pędzel nie czyni artysty, czy rondel kucharza, tak także aparat fotograficzny nie czyni fotografa. Wskazane jest o tym pomnieć, podczas gdy będziemy wyszukiwać kogoś, kto zrobi nam zdjęcia. istnieją sytuacje, w których lepiej nie zdawać się na fotografa-amatora.

O ile pragniemy naprawdę fachowych zdjęć – kreujemy swoje portfolio czy po prostu zależy nam, aby zdjęcia były idealne – pożądane byłoby odwiedzić studio fotograficzne. W takim studiu pracują ludzie, dla jakich fotografia to coś więcej aniżeli sposób na zarabianie pieniędzy – to ich postępowanie na życie i największa pasja.


Tacy ludzie z pewnością sprawią, że fotografie będą takie, jak okoliczności ich uczynienia – magiczne. Dzięki temu będzie można z dumą postawić je na honorowym miejscu w mieszkaniu i chwalić się nimi znajomym bez poczucia wstydu, bez odczucia, że zdjęcia są byle jakie i wskazane jest je prędzej zakamuflować. Nie chowajmy zdjęć – każde zdjęcie to skrawek naszej prywatnej historii i zapis naszego życia. Wstydzić się fotki to w całości tak, jakby wstydzić się też siebie – a nie ma nic gorszego od wstydzenia się samego siebie. Pomnijmy o tym i naszych fotografów selekcjonujmy mądrze – oni mają uwiecznić kawałek naszego życia.