Coraz więcej osób cierpi na choroby krążenia, które ujawniają się pod postacią zakrzepów czy żylaków. Chorzy muszą poddawać się specjalistycznym zabiegom, jak na przykład laserowe usuwanie żylaków. Takie ingerencje nie są przyjemne dla pacjentów, ponieważ nie należą do tych bezbolesnych. Wymagają regularnych kontroli i pielęgnacji. Na szczęście rozwój technologii nie omija medycyny i pacjenci mają więcej opcji leczenia.

laserowe usuwanie żylaków

Laser

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest laserowe usuwanie żylaków, które jest bezpieczne i szybkie. Co więcej, gwarantuje pozbycie się zmian chorobowych, jakimi są żylaki. Efekty są widoczne od razu, a okres rekonwalescencji to niecałe 2 dni. Ponadto nie zostawia blizn czy innych śladów pozabiegowych. Pacjent od razu może się cieszyć gładką skórą bez żylaków. Laserowe usuwanie żylaków to wydatek rzędu kilku tysięcy, ale efekt końcowy jest wart tej ceny. Sam zabieg trwa do 60 minut, a znieczulenie odbywa się miejscowo. W dodatku zabieg nie wymaga nacinania skóry, co minimalizuje powstawanie blizn czy innych znamion.

Przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie żylaków na nodze rozpoczyna się od wprowadzenia światłowodu z poziomu kolana. Następnie przesuwa się światłowód wzdłuż żyły i stopniowo dawkuje się potrzebną energię. Dzięki metodzie laserowe usuwanie żylaków nie powstają dodatkowe blizny, ponieważ żyły nie są preparowane w pachwinie. Co więcej, jest to bezpieczniejszy zabieg niż ten chirurgiczny, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia.

Więcej na https://www.laser.opole.pl/