Na przestrzeni lat konopie znajdowały zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Dzięki ich niezwykłym właściwościom mogą być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób, a także używane w terapiach. Jednak dopiero niedawno zaczęto produkować kosmetyki na bazie konopi.

Charakterystyka i właściwości

Kosmetyki na bazie konopi produkowane są przy użyciu wyciągów z konopi siewnych, a nie indyjskich, są więc w pełni legalne. Tego rodzaju konopie są bardzo bogate w kannabidiol, który zawiera kwasy i minerały dobre dla skóry. Najbardziej popularnym składnikiem kosmetyków jest olej konopny, posiadający właściwości nawilżające i pielęgnacyjne. W skład takiego oleju wchodzą nienasycone kwasy tłuszczowe, liczne witaminy i minerały, a także fitosterole i fosfolipidy — ważne składniki budowy błony komórkowej. Kosmetyki na bazie konopi mają zdolność do przywracania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, wygładzania jej, a także regulowania poziomu sebum.

kosmetyki na bazie konopi

Jakie są kosmetyki na bazie konopi?

Dzięki zastosowaniu konopi w kosmetyce można otrzymać liczne produkty, wśród których przewagę liczebną mają zdecydowanie te na bazie oleju. Na rynku można znaleźć: maści konopne, żele pod prysznic, odżywki i szampony do włosów, mydło, produkty do demakijażu, żele do rąk, a także pomadki czy krople do kąpieli. Kosmetyki na bazie konopi mogą nieco różnić się właściwościami, ze względu na skład, jak również przeznaczenie. Jednak większość z nich będzie działać podobnie, niwelując świąd i zaczerwienienie skóry, pomagać w leczeniu trądziku, ujędrniać skórę i przeciwdziałać przedwczesnemu starzeniu i powstawaniu zmarszczek, a także ułatwiać rozczesywanie włosów i poprawiać ich kondycję.

Dowiedz się więcej na https://greenstuff.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/