Joga hormonalna dla duszy i ciała

Joga hormonalna przynosi niebywałe korzyści nie tylko dla ducha, ale także dla ciała. Jest szczególnie dedykowana kobietom, które mają problem z bolesnymi miesiączkami oraz zaburzeniami hormonalnymi. Przynosi ukojenie podczas bólów i wprowadza nas w dobre samopoczucie, które utrzymuje się przez cały dzień.

Joga hormonalna

Joga hormonalna pomaga zwalczyć:

  • problemy z płodnością
  • problemy z nieregularną miesiączką
  • objawy PMS
  • pomaga łagodniej wejść w stadium menopauzalne
  • pomaga zwalczyć złe samopoczucie
  • problemy z tarczycą

Joga hormonalna pozytywnie wpływa na nastrój

Joga hormonalna jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż tabliczka czekolady, po której mogą wystąpić nieproszeni goście i tym samym odbić się na wyglądzie naszej cery. Trwanie w określonych pozycjach na specjalnie przeznaczonej do jogi macie ma swój ukryty sens, który z czasem przynosi rewelacyjne efekty. Nie chodzi tutaj o dobrobyt naszego ciała, czy pochwalenie się umiejętnościami.
Asany czyli zgięcia, wygięcia i skręty są naszym naturalnym masażem organów wewnętrznych, które koją także naszą duszę. Badania donoszą, że praktykowanie jogi może przyczynić się nie tylko do promiennego wyglądu naszej skóry, ale także do jej skutecznego odmładzania i przedłużenia długowieczności.

Techniki oddechowe

 

Joga hormonalna, skupia się nie tylko na pozach tutaj ważnym elementem jest umiejętność skutecznego oddychania. Wyróżniamy różne techniki oddechu:

  • oddech ognisty inaczej bhastrika – to bardzo szybkie oddechy przeponowe wykonywane przez nos. Dzięki temu pobudzamy jajniki do prawidłowego działania. Niewskazane podczas ciąży i miesiączki!
  • oddech harmonizujący półkule, który bezpośrednio oddziałuje na działanie przysadki mózgowej. Polega na przymykaniu lewej, a następnie prawej dziurki nosa i branie odpowiednimi wdechu i wydechu. Taka praktyka pozwala opanować nadmierny stres, a zarazem dodaje energii lepiej niż poranna kawa.

Zapisz się na wyjazd na https://samadhijoga.pl/wyjazd-weekendowy-dla-kobiet-z-joga-hormonalna-oraz-yin-joga/