Dieta bezglutenowa Łódź

Co wyklucza dieta bezglutenowa Łódź?

Dieta bezglutenowa Łódź wyklucza produkty z pszenicy, jęczmienia, żyta i owsa. To właśnie ich obecność jest przyczyną uczuleń występujących u osób z nietolerancją. Najczęstszymi objawami alergii na gluten są wzdęcia i bóle brzucha. Długofalowymi skutkami może być zapalenie skóry, pokrzywka, bóle i zapalenie mięśni, bóle stawów, a nawet osteoporoza. Dodatkowo u dzieci występują problemy ze skupieniem i wahania masy ciała. Dlatego w przypadku tej nietolerancji dieta bezglutenowa Łódź jest niezbędna.

Dieta bezglutenowa Łódź może być smaczna

Eliminacja wybranych produktów, wcale nie wyklucza dobrego smaku. Tak jak w przypadku każdej diety – dieta bezglutenowa Łódź powinna być różnorodna i dostarczyć wszystkich niezbędnych składników.
Dieta bezglutenowa Łódź opiera się na rybach, owocach, orzechach, fasoli, ziemniakach, kukurydzy, ryżu, czy soczewicy.

dieta bezglutenowa Łódź

Czy dieta bezglutenowa Łódź jest odpowiednia dla każdego?

Przede wszystkim dieta bezglutenowa Łódź jest kierowana do wszystkich osób cierpiących na celiakię. W przypadku osób zdrowych zaleca się, aby takie zmiany zachodziły pod opieką dietetyka. Nieumiejętnie dobrana dieta bezglutenowa Łódź może prowadzić do wielu niedoborów. Jest to ważne o tyle, że produkty zbożowe, które są eliminowane – zawierają dużą ilość błonnika, żelaza, wapnia i witamin z grupy B.
Kiedy decydujemy się na dieta bezglutenowa Łódź koniecznie trzeba zwracać uwagę na etykiety jedzenia przetworzonego. W produktach takich jak sosy, gotowe dania, słodycze i pasty – gluten występuje często jako dodatek. Zobacz https://lodzkiepudelko.pl/nasze-diety/dieta-bezglutenowa