Z decyzją o aborcji wiążę się nie tylko sam zabieg, ale też wszystko, co po nim. Życie po aborcji może okazać się naprawdę trudne dla kobiety i jej rodziny. Wiele kobiet jest traktowanych przez swoich partnerów źle, gdyż uważają oni, że wykonały aborcję bez powodu. Jest wiele osób, które czują się zagubione i niepotrzebne ze strony swoich rodzin. Kobiety muszą radzić sobie z tymi problemami na co dzień. Warto pamiętać o tym, że po dokonaniu aborcji trzeba bardzo uważać na siebie, gdyż można mieć problemy zdrowotne. Należy unikać stresu i ciężkiej pracy fizycznej oraz długich spacerków.

Kto cierpi na aborcji?

Nie ma jednej, ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że kobieta, która poddaje się zabiegowi aborcji cierpi najbardziej, inni mogą powiedzieć, że to nienarodzone dziecko cierpi najbardziej z powodu aborcji. W rzeczywistości zarówno kobieta, jak i dziecko cierpią w różny sposób w wyniku aborcji, jednak to dziecko traci życie po aborcji. Fizyczne skutki uboczne aborcji mogą być bardzo trudne dla kobiety, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. Podobnie psychologiczne skutki aborcji mogą być równie szkodliwe dla matki i dziecka.

życie po aborcji

Życie rodziny po aborcji

Po aborcji niektóre kobiety odczuwają ulgę, podczas gdy inne mogą czuć smutek, żal, a nawet cierpieć psychicznie przez wiele lat. Nawet jeżeli aborcja była konieczna, by uratować życie kobiety, strata dziecka może być strasznym przeżyciem, a życie po aborcji może okazać się naprawdę trudne. Niektóre pary zauważają, że ich związek poprawia się po aborcji, podczas gdy innym może być trudniej nawiązać kontakt, mogą czuć się winni i odczuwać żal w stosunku do siebie. Ważne jest, abyście dali sobie czas na wyleczenie i dostosowanie się do wszelkich zmian w waszej rodzinie i rozpoczęli nowe życie po aborcji.

Dowiedz się więcej na https://www.zycierodzina.pl/dzieci-po-aborcji-umieraja-samotnie-procedury-w-polskich-szpitalach!