Mamy na swoim ciele pełno niepotrzebnego owłosienia. Walczymy z nim ciągle i ciągle, a niepotrzebne włoski odrastają nam z uporem maniaka.

Samych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia jest bardzo dużo, pewne sposoby są możliwe do wykonania tylko w salonach kosmetycznych. Jedną z najbardziej popularnych i bardzo skutecznych metod jest laser. W różnych miastach Polski są specjalne gabinety i tak na przykład laserowe usuwanie owłosienia Rzeszów poleca w swoich licznych katalogach reklamowych. Depilacja laserowa, specjalnym laserem jest bezbolesna i bardzo skuteczna. W tym przypadku wykorzystuje się światło lasera do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek macierzystych odpowiedzialnych za powstawanie włosów na ciele człowieka. Polega to na tym, że podana do skóry energia świetlna w ciele zamienia się na energię cieplną. Poprzez przegrzewanie danego włosa, owłosienie zostaje całkowite zniszczone. Usuwanie owłosienia laserem powoduje, że włosy nie odrastają w późniejszym okresie. Lasery diodowe emitują światło do długości fali około 810 nm, nie jest to długość fali wystarczająca do depilacji włosów jasnych. W związku z tym wyprodukowano laser, który emituje fale o długości 755 nm i jest głównie przeznaczony dla osób posiadających jasne i brązowe włosy.

Laserowe usuwanie owłosienia jest skuteczne

, po kilku seansach z niechcianym owłosieniem mamy spokój na bardzo, bardzo długi czas. Dzisiaj ta metoda jest bardzo popularna i coraz bardziej unowocześniana. Usuwając owłosienie przy pomocy lasera można się pozbyć niechcianych włosów i można zrobić to dobrze i bezboleśnie.
Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy opalać partii ciała, z których mają być usuwane włosy. Dobrze jest także nie usuwać owłosienia pęsetą czy woskiem. Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są nowotwory, zażywanie niektórych leków i podatność na powstawanie bliznowców.
Jednak wiele kobiet decyduje się na tego rodzaju depilację, umawiają się do gabinetów na dane sesje i czekają niecierpliwie na swoją kolej.