Zakaz aborcji to od kilku lat w Polsce bardzo burzliwy temat. Wiele osób ma na niego odmienne opinie, ale to nic dziwnego. Większość z nas wychowuje się w środowiskach religijnych, gdzie słyszymy o tym, że aborcja jest grzechem. W przypadku ciąży pozamacicznej lub podejrzeniu poważnych wad płodu lekarze często informują rodziców o możliwości dokonania aborcji. Dla wielu osób jest to trudna decyzja i zazwyczaj kierujemy się tym, co podpowiedzieli nam ludzie uważani za autorytety (np. rodzice). Stop aborcji to hasło promowane przede wszystkim przez fundacje prolife.

Prawo dotyczące aborcji w Polsce

Prawo dotyczące aborcji w Polsce jest stosunkowo restrykcyjne. Aborcja jest dozwolona tylko w przypadku gwałtu lub kazirodztwa, gdy zagrożone jest życie matki lub gdy płód jest poważnie uszkodzony. Kilka lat temu przepisy zostały zaostrzone na wniosek organizacji pro-life. Wówczas, kiedy przepisy zostały zaostrzone, wśród osób żądających przerywania ciąży było mniej niż 5 proc. studentek. Dziś odsetek ten jest dwa razy większy. Stop aborcji to także akcja prowadzona przez organizacje antyaborcyjne w Polsce w wielu miastach.

stop aborcji

Edukacja pro-life – stop aborcji

Stop aborcji to zespół działań dążących do całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Edukacja pro-life jest najlepszym sposobem na powstrzymanie aborcji. Uczy ludzi o świętości ludzkiego życia i znaczeniu jego ochrony. Dostarcza również dokładnych informacji na temat aborcji i ryzyka z nią związanego. Edukacja ta może być prowadzona w szkołach, kościołach i innych miejscach zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Poznaj więcej szczegółów na https://www.zycierodzina.pl/aktualnosci/zatrzymaj-aborcje!