Makijaż asystował kobietom nieomalże od zawsze. Ongiś stosowano do tego celu naturalnych przedmiotów, jakie zapewniały barwy. Z czasem poczęto wymyślać sztuczne kosmetyki. współcześnie osiągalnych jest casłe mnóstwo kosmetyków syntetycznych do makijażu. Podkłady, pudry, szminki, tusze do rzęs, bronzery, róże oraz wiele wiele innych. Wiele kobiet nie jest świadoma, iż część z tych kosmetyków może im standardowo szkodzić. Posiadaja one substancje, które mogą ujemnie wpływać na wizerunek cery lub nawet na zdrowie. obecnie co raz częściej mówi się o odczytywaniu składów kosmetyków, tedy wzrasta styl na kosmetyki naturalne.
Z takiego powodu do makijażu co raz nagminniej stosowane są
podkład mineralny. Większa część kobiet posiada już w swojej kosmetyczce podkład mineralny. A co to takiego jest? A więc kosmetyki mineralne zawierają w swoim składzie ledwie naturalne minerały, przez ktore mogą być użytkowane przez uczuleniowców, postaci z kłopotami dermatologicznymi oraz są całkowicie bezpieczne. Mają właściwości lecznicze, antybakteryjne i redukujące wydzielanie sebum przez skórę. Powinno się zaznaczyć, iż ich termin ważności jest swobodny, a to bardzo bieżące, bowiem kosmetyki mineralne są szalenie wydajne. Kosmetyki mineralne z reguły są sypkie. Żeby narzucić podkład mineralny lub
także różny mineralny kosmetyk, trzeba mieć pędzle do makijażu. Ich dostatek jest niezbędne do użytkowania tych kosmetyków, bo jak już przedtem było nadmienione, są sypkie. Relewantne, żeby używane pędzle do makijażu były zmajstrowane z uogólniającego włosia, jakie nie powoduje alergii. Do podkładu mineralnego tak bywa używa się pędzel Flat Top, o gęstym i krótkim włosiu ściętym na płasko. Przez co praktyczne jest dokładne wtarcie minerałów w nawierzchnię cery. Innym pędzlem używanym do kosmetyków mineralnych to Kabuki. To pędzel mniej zbity od Flat Top, Przez co osiąga się mniejsze krycie.