Pikiety przeciw aborcji są organizowane, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa o problemach związanych z aborcją oraz uwrażliwić je na wspomniane kwestie. Na czele grupy przeprowadzającej pikiety stoi organizator.

Jak wygląda przebieg pikiety?

Osoby, które tworzą grupę organizującą pikiety przeciw aborcji, spotykają się o wcześniej ustalonej godzinie, najczęściej w okolicach rynku czy siedziby osoby zasiadającej w rządzie. Często są to również szpitale czy kliniki ginekologiczno-położnicze. Wydarzenie tego typu często jest relacjonowane przez lokalne media, takie jak telewizja czy gazety.

W trakcie wydarzenia często zbierane są również podpisy, które następnie trafiają do sejmu. Działacze organizujące pikiety przeciw aborcji zazwyczaj wspólnie odprawiają modlitwę w intencji nienarodzonych dzieci. Przynoszą oni wcześniej przygotowane transparenty, na których widnieją obrazki i słowa związane z symboliką wydarzenia.

pikiety przeciw aborcji

Transparent — istotny element każdej pikiety

Transparenty są niezwykle ważnym elementem pikiety przeciw aborcji. To na nich zawarty jest najważniejszy przekaz całego wydarzenia. Przykuwają wzrok przechodniów i w dużym stopniu wpływają również na ich zainteresowanie.

Aby przekaz był efektywny, transparenty powinny zostać przygotowane odpowiednio wcześniej, a ukazane na nich hasła ustalone z osobami odpowiedzialnymi za organizację pikiety przeciw aborcji. Na internecie można z łatwością znaleźć wiele inspiracji oraz zdjęć transparentów o podobnej tematyce z ubiegłych wydarzeń.