Zdrowe i białe zęby są Naszą wizytówką i dodają nam pewności siebie. W obecnych czasach wybielanie zębów Bydgoszcz zyskuje na popularności i staje się coraz powszechniejszą metodą radzenia sobie z przebarwieniami. Istnieje wiele domowych sposobów na wybielanie zębów Bydgoszcz, jednak najskuteczniejszą techniką jest zabieg wybielanie w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów Bydgoszcz

Gabinetowe wybielanie zębów Bydgoszcz

Do zabiegu wykorzystywany jest preparat o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Początkowo lekarz oczyszcza zęby z płytki nazębnej, tak aby produkt mógł dotrzeć do głębszych warstw zęba. Następnie ocenia kolor zębów i zabezpiecza dziąsła. Później następuje wybielanie zębów Bydgoszcz specjalnym środkiem wybielającym połączonym z naświetlaniem lampami. Często w ciągu pierwszej doby po zabiegu dochodzi do dalszego rozjaśniania zębów. Zaletami wybielanie gabinetowego jest krótki czas jego wykonania, stosunkowo szybko widoczne efekty, a przede wszystkim ochronna naszych dziąseł. Należy pamiętać, aby przez 3 następne dni prowadzić białą dietę i szczególnie unikać barwiących potraw oraz mocno zimnych lub ciepłych napojów.

Nakładkowe wybielanie zębów Bydgoszcz

Jeśli decydujemy się na domowe wybielanie należy rozpocząć od wizyty u dentysty, który przygotuje nam specjalną szynę – nakładkę, do której aplikowany jest środek wybielający. Pierwszy zabieg wykonywany jest zawsze pod okiem lekarza. Polega on na dokładnym dopasowaniu nakładki wraz ze środkiem wybielającym na linię zębów Następnie pacjent otrzymuje dokładne wytyczne jak ma postępować w kolejnych, samodzielnych etapach wybielania. Nakładkowe wybielanie zębów Bydgoszcz trwa ok. 2-3 tygodnie. Jest to metoda zupełnie bezpieczna i przynosi pożądany efekt. Mimo dłuższego procesu wybielania jej zaletą jest występowanie mniejszej nadwrażliwości zębów. W przypadku metody nakładkowej również należy unikać produktów barwiących m.in. jagód, buraków, czerwonego wina, mocnej kawy i herbaty, czy przypraw takich jak kurkuma, curry.