Minione badania amerykańskich naukowców niosą nam niezwykle smutne wnioski. Jeszcze obszerniejszy odsetek jednostek starych cierpi na chorobę Alzheimera. W tymże krótkim tekściku powiem krótko, czym cechuje się to schorzenie a do tego jak należy obchodzić z jednostkami, u jakich zostało ono ogłoszone.
Choroba Alzheimera jest, niestety, nie do uleczenia jak chodzi o obecne predyspozycje farmakologii. Ma ona kształt postępującej choroby neurodegeneracyjnej. Nazewnictwo pochodzi od niemieckojęzycznego patologa, który opisał ją szczegółowo pierwszy raz w prymarnej dekadzie ubiegłego stulecia. Mnogim jednostkom bezsprzecznie kojarzy się ona z dojrzałymi wiekiem jednostkami a występują do tego wyraźne uwarunkowania. Spora większość wypadków tej jednostki chorobowej pojawia się u osób, które są po sześćdziesiątce. Lecz czasem, chociaż raczej nieczęsto, pojawia się ona także wprzódy.
Zdołają zadziwić dane, jeśli mowa o liczbie chorujących na tego rodzaju syndrom ludzi na calutkim świecie. Informacje sprzed dziesięciu lat pokazują, iż wskazano ich większą liczbę niż dwadzieścia milionów. Pewien rozpoznawany lekarz psychiatra wyłożył ostatnio tezę, jako że w roku dwa tysiące pięćdziesiątym będzie na taką chorobę chorować jedna istota na osiemdziesięciu pięciu. To raczej zasmucające domniemania.

choroba alzheimera

Jak pokazałem na początku, taka przypadłość funkcjonuje jako nie do wyleczenia. Mamy szansę co najwyżej zwolnić jej postępowanie, a czasami również powstrzymać w zasadzie zupełnie. Stosuje się na ogół terapię lekami z pomocą różnych środków silnie działających na system neurologiczny. Wskazane jest także zachęcanie takich ludzi do aktywności bazujących na myśleniu, co wspiera w nie słabszym stopniu od brania specyfików.
Niestety, nader często jest taka sytuacja, że najbliższe osoby nie mogą interesować się chorym taką metodą jak się powinno. W takim wypadku bardzo zbawienny jest prywatny psychiatra, ale też wynajęcie opiekuna do tej osoby.
Na koniec dodam kilka zaleceń profilaktycznych. W jaki sposób możemy zadbać o siebie a także bliskich, aby ta przypadłość się nie rozwinęła? Najważniejsze to winno się zadbać zdrową, dobrze przemyślaną dietę a oprócz tego aktywność fizyczną oraz aktywność umysłową. Jednakowo ważne, może nawet istotniejsze, są częste styczności z bliskimi osobami.