Zapłodnienie in vitro, znane również jako zapłodnienie pozaustrojowe, to procedura medyczna, w której jajeczko kobiety jest zapłodnione poza jej organizmem w laboratorium, a następnie implantowane w jej macicy. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego warto powiedzieć stop in vitro.

Leczenie niepłodności – czy aby na pewno?

In vitro często uznawane jest za metodę leczenia niepłodności. Czy rzeczywiście jednak można za taką ją uznać? Tak naprawdę problem niepłodności wcale nie zostaje rozwiązany, a jedynie ominięty. Para decydująca się na taki zabieg nadal będzie mieć w przyszłości problem z zajściem w ciążę. Powiedz stop in vitro i wyraź swój sprzeciw wobec tej nienaturalnej metody!

Dziecko jako towar

Innym aspektem przemawiającym na niekorzyść zapłodnienia in vitro jest fakt, że w procesie tym dziecko zostaje sprowadzone do roli rzeczy. Istota ludzka staje się kimś, a właściwie czymś, co można nabyć, jak wszystkie przedmioty dostępne w sklepie. Czy jest to właściwa droga? Powiedz stop in vitro i nie dopuszczaj do tego.

stop in vitro

Niska skuteczność 

Warto wspomnieć również o tym, że zapłodnienie pozaustrojowe często kończy się niepowodzeniem. Promowanie in vitro wynika z pobudek finansowych klinik realizujących tego typu zabiegi. Decydując się więc na ten rodzaj zapłodnienia trzeba liczyć się więc z tym, że wcale nie musi zakończyć się ono sukcesem, a jedynie negatywnie wpłynąć na stan psychiczny pary starającej się o dziecko. Dlatego powiedz stop in vitro

Dowiedz się więcej na ten temat na stronie: https://www.zycierodzina.pl/