olejki

Każda z kobiet na bank po ciężkim dniu w pracy marzy o odpoczynku i całkowitym relaksie. Tracenie czasu przed telewizorem, bądź leżenie kanapie nie przynosi nam przecież dużo satysfakcji. Aktualnie bardzo atrakcyjne stały się procedury relaksacyjne, dzięki czemu zdołamy poczuć się błogo i na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie i jego kłopotach. Parę głębokich wdechów przy zamkniętych oczach, lub nastrojowa, leniwa muzyka zaraz sprawią, iż będziemy czuć się wyśmienicie. Niemniej jednak nie na długi czas. Jedną z analogicznych procedur relaksacyjnych jest również aromaterapia. Bez wątpienia, panie kochają się w różnych wonnościach natury, są wszak kluczowymi koneserkami perfum.

Aromaterapia"/

W aromaterapii wykorzystuje się liczne olejki eteryczne i mieszanki zapachowe, jakich działanie ma wywrzeć wpływ na nasz humor, zdrowie, czy po prostu całkowite odprężenie nie wyłącznie ciała, ale również umysłu. Olejki eteryczne posiadają wyraźny zapach, ale zwykle o wykwintnej nucie. Mają niezliczoną gamę woni dobranych do każdego gustu. Większość z nich da się wykorzystywać do kąpieli, czy masażu, aczkolwiek zawsze musimy pamiętać, aby zobaczyć, czy nadają się na kontakt ze skórą. Są także kominki terapeutyczne, w których woń wyzwala się pod wpływem ciepła i roznosi się w całym mieszkaniu. Wówczas powinniśmy spocząć, zamknąć oczy, a w głośnikach puścić odgłosy natury. Wspaniały relaks murowany. olejki do masażu w wielu przypadkach też są zapachowe, dzięki czemu zyskujemy nie jedynie odprężający masaż naszego ciała, lecz również rozluźnienie naszego umysłu, za pomocą właśnie zapachów. Poniektóre olejki eteryczne, w czasie rozcieńczania z wodą da się też stosować do zakrapiania ubrań, dzięki czemu są odświeżone i nie będą oddawać zapachu naszej szafy. Pomimo tego, że są konsystencji oleistej, nie będą zostawiać śladów na materiale.

Każda z pań oczywiście nieraz marzy o wyjeździe do SPA, gdzie wreszcie poczuje się odnowiona oraz przeminie z niej wyczerpanie dziennymi kwestiami. Po takiej regeneracji, nie jedna z pań odszuka w sobie siłę do różnorodnych działań oraz milion innowacyjnych pomysłów, które zdołałaby wykorzystać w życiu codziennym czy w pracy.