W przypadku doznania urazu stawu czy jego choroby warto zastanowić się nad podjęciem rehabilitacja stawów kraków. Dzisiejsza fizjoterapia oferuje wiele zabiegów, które pomogą nam wrócić do zdrowia lub zmniejszą dokuczliwe dolegliwości. Nieraz dla pacjentów to jest najlepsze wyjście, gdyż pozwalają np. na: poprawę ukrwienia tkanek czy zwiększenie napięcia skóry. Oto przykłady kilku z nich:

 

Diatermia krótkofalowa

Wspomniany zabieg rehabilitacja stawów kraków polega na przyłożeniu do stawu elektrody, a dzięki jej działaniu i przewodzonego przez nią prądu ból zostaje złagodzony. Wskazaniem do niego są: bóle przewlekłe stawów czy choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, natomiast dużo więcej jest przeciwwskazań. To m.in.: zaburzenia krążenia, miesiączka czy ciąża, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ropne zapalenie ucha środkowego i pęcherzyka żółciowego, ale też zakrzepowe zapalenie żył czy żylaki.

Kąpiel czterokomorowa

Pacjent kolejno zanurza w wanience nogi, a następnie ręce. Potem fizjoterapeuta zwiększa natężenie prądu, który przepływa w zmiennym kierunku, aż osiągnie pożądaną wartość. Ten zabieg rehabilitacja stawów kraków zaleca się chorym na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lub stawów. Natomiast zabronione jest jego wykonywanie, kiedy pacjent ma podciśnienie lub znaczne nadciśnienie tętnicze albo stany gorączkowe.

Jonoforeza

Jej zadaniem jest doprowadzenie leku przeciwzapalnego bezpośrednio do tkanek podlegającym zmianom. Polega na pokryciu maścią stawu, przyłożeniu elektrod, które przewodzą prąd o niskim natężeniu.

Więcej na -> https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/