Zastanawiamy się niejednokrotnie, które rośliny owocowe zasadzić w swoim sadzie. Dobrze jest, aby były one nie zbyt oporne, dające gwarancję obfitych zbiorów przy niezbyt wysokim udziale pracy.
Pewną z roślin, jaka spełnia te wytyczne, staje się jagoda kamczacka.

Jagoda kamczacka sadzonki

Nazywa się ją suchodrzew jadalny. Istnieje ona w dwóch wariacjach roślinnych: suchodrzew siny dodatkowo suchodrzew kamczacki. O ile pierwsza z odmian zdoła dosięgnąć wielkość do 2 metrów i również jej owoce mogą być słodko – kwaśne, do tego stopnia pozostała istnieje trochę niższa – jej krzewy dorastają do 1,5 metra wielkości, plony są słodsze oraz dłużej trzymają się na gałęziach.
Jeśli jagoda kamczacka sadzonki widnieje na naszej działce lub w ogródku, to okaże się ona pierwszym krzewem, jaki wyda owoce (po wielokroć także nadal przed pierwszymi truskawkami). Wynika to z faktu, iż istota zielona ta niebywale przedwcześnie rozpoczyna wegetację, a początkowe pąki kwiatowe przytrafiają się już nawet z początku marca.

Jagoda kamczacka sadzonki ma kremowożółte, wonne, miododajne kwiaty. Należałoby zasadzić obok siebie dwie postacie kwitnących z grubsza równocześnie, bo istnieje to roślina obcopylna. Innymi słowy, do trafnego zapylenia, a co za tym idzie, rodzenia, potrzebuje sąsiedztwa.
Krzaki jagody kamczackiej najrozsądniej obsiać na stanowisku pełnym słońca. Ich zaletą bywa szeroka trwałość na zimno – nawet do – 35 stopni C. Nie przeraża jej będą również marcowe przymrozki, także wtedy, jak są już pąki, gdyż mogą być one niezrażone na temperaturę do – 5 stopni C.
Produkty jagody kamczackiej są ogromnie zdrowe, co jest kolejnym powodem, dla jakiego warto posiadać tę roślinę wśród swoich upraw. Mają one nieco wydłużony kontur, fioletowogranatowy kolor, mogą być zaciemnione lekkim, woskowym osadem i niezwykle smakowite. Krzaki owocują nuże w drugim roku od ich posadzenia, a należy je zasadzić jesienią czy też wiosną.