Pikiety antyaborcyjne

W Polsce coraz częściej na ulicach większych miast można spotkać pikiety przeciw aborcji. Trudno ich nie zauważyć, ponieważ z daleka wyróżniają się kontrowersyjnymi plakatami i bannerami, na których zobaczyć możemy zdjęcia abortowanych dzieci. Takie obrazy budzą wiele dyskusji i bardzo skrajne emocje.

Cel pikiet

Głównym celem pikiet antyaborcyjnych jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, co do popełniania aborcji w Polsce. Bannery najczęściej ukazują abortowane dzieci w konkretnym tygodniu życia – bardzo łatwo można z nich wyczytać, że płód który ma zaledwie kilka tygodni wygląda już jak mały człowiek. Co więcej, oddycha, bije mu serce – po prostu żyje.

Tego rodzaju pikiety mają pomóc zagłuszyć medialny szum i zakłamanie dotyczące aborcji i tego, że płód nie ma prawa do życia. Bardzo często podczas pikiet, zbierane są podpisy przeciwko aborcji który może złożyć każdy obywatel.

podpisy przeciwko aborcji

Pomoc bezbronnym

Warto pamiętać, że nienarodzone dzieci nie mają prawa głosu. Nie mogą same się obronić – dlatego wiele fundacji prolife próbuje walczyć z aborcją w Polsce i ratować życie nienarodzonych dzieci.

Warto, by każdy z nas zwiększał swoją wiedzę i świadomość na temat abortowania dzieci, tego, co reguluje obecne prawo i o jakie nowe prawa walczą przeciwnicy aborcji.