doczepiane włosy naturalne

Wydłużanie włosów to idealne wyjście dla pań, które mają nazbyt cienkie czy też zniszczone włosy, a tempo zapuszczania zbyt długie ze względu na łamiące się końcówki. To wspaniałe wyjście dla pań, jakie nie posiadają wytrwałości, by w zwykły sposób zapuścić włosy. Włosy przedłużane doceniają sobie również dziewczęta, jakie wielbią częste przemiany – pragną dłuższych włosów wyłącznie na jakiś czas.

Procedur wydłużania jest mnóstwo. Fryzjer wykonujący posługę wiecznie zestawia ją do istniejącego poziomu włosów oraz preferencji klientki. O ile kondycja pasm jest zła, a włosy są nadzwyczaj uszkodzone i zbyt wypadają, zabieg wydłużania nie jest pożądany. Jednak kompetentny profesjonalista zajmujący się przedłużaniem profesjonalnie, być może dobrać strategię tak, by jak najmniej obciążyć kosmyki. Istotne jest, by po zdjęciu dodatkowych pasm , pozycja włosów nie była gorsza niż przed ich założeniem – o ile jest takie ryzyko, fryzjer ma obowiązek zawiadomić o tym klientkę, która samodzielnie podejmuje w takim razie decyzję. Najpopularniejszą metodą jest doczepianie dodatkowych pasemek za pomocą specjalnych obrączek, jakie po dopięciu jednoczą się z rzeczywistymi włosami. Ta strategia nazywana jest strategią na mikroringi. Łączenia są niezauważalne a w trakcie wydłużania nie używa się wysokiej temperatury – metoda ta nie wyniszczy w związku z tym naturalnych pasm. Metod beż użycia temperatury jest więcej, jednak to mikroringi rozważane są za w największym stopniu porządne oraz mocne. Dzisiaj jednakże we każdych procedurach używa się coraz niższą temperaturę, aby jak w najmniejszym stopniu szkodzić naturalnym włosom. Sposoby te wykorzystują temperaturę do związania kosmyków włosów za pomocą specjalnych, hypoalergicznych materiałów. W nowoczesnym wydłużaniu wykorzystuje się też sprzętów takich jak laser, ultradźwięki bądź pistolet keratynowy.

Wydłużone pasma nosi się optymalnie do paru miesięcy – powinno się zastanowić się nad dopasowaniem metody tak, żeby jak najmniej uszkodzić własne włosy.