kapelusz damski

Kapelusze damskie klasyczne stały się dopełniającym stylizację elementem ubioru. Ich uniwersalność przerodziła się w modną alternatywą dla czapek. Przy wyborze kapelusza warto zwrócić uwagę na wygodę, dopasowanie do kształtu twarzy oraz stylizacji. 

Rodzaje kapeluszy

Kapelusze damskie klasyczne są zwykle wykonane z wysokiej jakości materiałów. Często mają minimalistyczne wzory, które pasują do wielu stylów. 

Jednym z popularnych nakryć głowy są Cyganki. To kapelusze damskie klasyczne z szerokim rondem. Nadaje kobiecego stylu i elegancji. Następną propozycją jest kapelusz Cloche. Ten klasyczny kapelusz ma dzwonowatą koronę i przylegający do głowy spłaszczony rond. Bardzo popularny w ostatnim czasie stał się kapelusz melonik. Wyróżnia się łagodnymi liniami i minimalistycznym designem. 

Kapelusze damskie klasyczne

Z czym warto nosić kapelusz

Kapelusze damskie klasyczne to doskonała ozdoba dla każdego stroju, jednak warto pamiętać, że nie każdy rodzaj kapelusza będzie pasować do każdej okazji i stylu. 

Kapelusz fedora świetnie pasuje do casualowych i nieformalnych strojów. Można go nosić do jeansów, T-shirtów, marynarek i kurtki. Dobrze wygląda z sukienką w stylu boho lub oversize. Kapelusz koktajlowy pasuje do eleganckich i formalnych strojów. Można go nosić do sukienek koktajlowych i garniturów w stylu wieczorowym. Z kolei kapelusze damskie klasyczne cloche pasują do stylu retro i vintage’owych stylizacji. Dobrze wygląda z sukienkami w stylu lat 20. i 30., marynarkami i spodniami w stylu vintage. Kapelusz floppy nadaje się do stylizacji boho i casualowych. Można go nosić do jeansów i T-shirtów, sukienek w stylu boho, swetrów i kurtki w stylu etno. 

Ważne jest, aby dobrać rodzaj kapelusza do okazji i stylu, a także wybrać odpowiedni rozmiar, aby kapelusz dobrze leżał na głowie.

Więcej informacji na stronie: rabionek.com.pl/sklep/14-kapelusze-damskie