Współczesna mama

Współcześnie wszyscy posiadamy nader niewiele czasu. Pochłania go własne życie zawodowe, na czym nagminnie cierpią najmłodsi. Przeważnie na całym etacie pracuje podobnie ojciec jak i matka, więc okresu, który zdołaliby poświęcić swoim potomkom, pozostaje nadzwyczaj niewiele. Tymczasem pociechy, szczególnie paruletnie, bez ustanku wymagają opieki. Rozwiązaniem może być żłobek albo przedszkole, ale liczba miejsc w tych placówkach jest zawężona toteż zwyczajnie nie bywają zdolne ulokować wszystkich zainteresowanych.


Wówczas ze wsparciem może nadejść nam niania do dziecka. Oczywiście, nie należy kontroli nad własną latoroślą powierzać bylekomu, zatem jeżeli rozpatrujemy zatrudnienie opiekunki najkorzystniej jest poszukać pośród znajomych albo najbliższych. Może wśród naszych bliskich odnajdziemy studentkę, która chce sobie dorobić, a co do jakiej posiadamy przekonanie, że będzie porządna, zdrowa, sumienna, nie bierze narkotyków oraz że nie urządzi pod naszą nieobecność imprezy? Opiekunka, która realizuje te wszelkie warunki to rzeczywisty skarb. W końcu młody wiek ma swoje minusy, przeto, jeśli naszej opiekunce podnosimy poprzeczkę za wysoko, może się stać, iż nim ją zaangażujemy nasze maleństwo nie będzie potrzebować troski.

Właściwa opiekunka

Warto zastanowić się nad zatrudnieniem całkiem doświadczonej, zawodowej opiekunki. Zazwyczaj bywają to osoby, które mogą pochwalić się porządnymi referencjami. Tu też warto popytać pośród znajomych oraz bliskich – może ktoś zatrudniał opiekunkę, jaką będzie zdolny polecić nam bez obaw?


Pomnijmy mimo to, iż niania do najmłodszych nie wyręczy taty i mamy, iż obojętnie od tego, czy pracujemy zawodowo, bądź nasza praca będzie wymagająca oraz żmudna bądź nie – należy troszczyć się o formowanie więzi z własnym dzieckiem. Jeśli zignorujemy ten element – mentalny oraz cielesny rozkwit małego człowieka może zaburzyć się.

Źródło: Agencja Dudek