Dbanie o nienaganną sylwetkę stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Coraz więcej osób biega i wylewa siódme poty w siłowni. Zdrowy i sportowy tryb życia promują celebryci, ale też zwykli użytkownicy mediów społecznościowych. Odpowiednio zbilansowana dieta oraz ćwiczenia są determinowane nie tylko przez chęć zachowania świetnej kondycji. Często są również konieczne z przyczyn zdrowotnych.

Ćwiczymy i jemy zdrowo także w Rybniku

Rewolucja opanowała całą Polskę. Również w Rybniku i okolicach jednymi z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkach internetowych fraz są: „dietetyk Rybnik”, „dieta Rybnik„, czy „odchudzanie Rybnik”. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne fitness kluby oraz sklepy sportowe. Powszechnie kupuje się zdrową żywność. Rybniczanie coraz częściej wybierają produkty ekologiczne, rezygnują z używek na rzecz warzyw i owoców. Chętnie także kupują książki zawierające dietetyczne przepisy, które wypróbowują w domu.

Gdy organizm nie domaga

Czasem nie potrafimy samodzielnie wdrożyć zasad zdrowego odżywiania. Pokutują utrwalane od dziecka nawyki. Przytyć jest łatwo, ale zdrowe zrzucenie zbędnych kilogramów przekracza możliwości niektórych osób. Wymagamy wówczas specjalistycznej pomocy. W Rybniku działa cały sztab wykwalifikowanych dietetyków, którzy dobiorą indywidualną dietę dla poszczególnych osób, biorąc pod uwagę ich tryb życia oraz zapotrzebowanie energetyczne. Prawidłowo zbilansowana dieta powinna zawierać produkty bogate w zróżnicowane witaminy, minerały i wartości odżywcze. Nie może w niej zabraknąć elementów niezbędnych do optymalnego funkcjonowania organizmu.
	dietetyk rybnik dieta rybnik odchudzanie rybnik

Dieta nie musi być katorgą

Przemyślane odchudzanie to klucz do sukcesu. Dietetycy i spece od technologii żywienia z Rybnika od lat doradzają osobom odchudzającym się, jak bezpiecznie tracić na wadze. Przede wszystkim, głodzenie się nie jest efektywnym sposobem na odchudzanie. Powoduje jedynie zmęczenie, apatię i efekt jo-jo. Trzeba jeść z głową (najlepiej pięć odpowiednio dobranych posiłków dziennie). Jeżeli mamy problem z ustaleniem zdrowego menu, dietetyk z pewnością ułoży je za nas.