podziękowania dla rodziców

Gdy codzienność wyżyma nas do granic wytrzymałości, zapominamy o bożym świecie. Ilość spraw, czynności, które nas absorbują i zajmują bez reszty powoduje, że nazbyt często zapominamy o najważniejszych rzeczach, a przede wszystkim ludziach. Gonitwa dnia codziennego, praca, zakupy, obiady, dodatkowe zajęcia naszych dzieci, zainteresowania, okazjonalne spotkania, czy wreszcie chęć odpoczynku i nierzadko odizolowania się od wszystkich spraw i ludzi, powoduje, że stajemy się coraz bardziej osamotnieni. Coraz częściej kontakt z tzw. „żywym” człowiekiem zastępujemy krótkimi wymianami zdawkowych pozdrowień za pomocą mediów społecznościowych czy innych, internetowych komunikatorów. Brakuje nam czasu, albo nie chcemy go wygospodarować, na głębsze rozmowy, zadumę czy odwiedziny bliskich i przyjaciół.

Organizacja podziękowania dla rodziców

Czasami zdanie sobie sprawy z takiego obrotu sytuacji przychodzi w momencie, kiedy zabraknie nam kogoś bliskiego, bądź gdy sami zostaniemy unieruchomieni chorobą czy kalectwem. Może okazać się wtedy, że już jest za późno, za późno na odbudowanie relacji.
Zdarza się, że ktoś nam o sobie nieustannie przypomina, ale zbywamy go wiecznym brakiem czasu, nawet na rozmowę telefoniczną, nie mówiąc już o spotkaniu. Niestety, najczęściej zdarza się to w stosunku do najbliższych nam ludzi, czyli do rodziców.
W pewnym wieku, kiedy to nasi protoplaści przechodzą na emeryturę, mają więcej czasu dla nas i naszych dzieci, okazuje się, że my, zajęci swoimi ważnymi sprawami, przestajemy mieć czas dla nich. Zastanówmy się, czy sami byśmy tak chcieli? Gdy dziś poświęcamy tak wiele dla naszych pociech, znaleźć się na starość w takiej sytuacji? Ponoć co dajesz, to dostajesz. A więc może warto zorganizować specjalne podziękowania dla rodziców? Nawet tak bez okazji, zrobić coś specjalnie dla nich, by poczuli, że nadal są dla nas bardzo ważni i wyjątkowi?
podziękowania dla rodziców
Zyskamy na pewno ich wdzięczność i wzruszenie, a sami nauczymy nasze dzieci, że rodzice to ludzie, którzy idą z nami przez całe życie, zawsze nam kibicują i wspierają – szanujmy ich za to i pokażmy, że o nich pamiętamy.