Kasetony sufitowe są znane od lat. Ich zastosowanie bywa niezwykle rozległe, dlatego że można je zamontować w toalecie, kuchni, pokoju dziennym lub w biurze. Panele sufitowe posiadają przeważnie zarys kwadratu, zdołają istnieć z strojnym zdobieniem albo czyste, selekcjonować zdołamy w przeróżnych barwach, zdołają być utworzone z rozmaitych materiałów. Najczęstszym artykułem, jaki spotykamy, bywa styropian, natomiast w marketach da się odnaleźć kasetony bardziej wykwintne, utworzone z gipsu czy drzewa.

 Kasetony sufitowe


Modele kasetonów sufitowych
Najtańsze oraz zazwyczaj wykorzystywane są panele skonstruowane ze styropianu. Wyróżniają się solidnymi cechami izolującymi, są łatwe w odlewaniu, mają więc multum kształtów plus deseni, co daje pokojom interesującego wizerunku, nadają się również do malowania.
Kolejnym półproduktem, także słynnym, jest karton-gips, surowiec bardziej wytrzymały niż styropian, jednak ze słabszymi właściwościami izolacyjnymi. Panele sufitowe gipsowo-kartonowe również wolno malować, także posiadają przeróżne układy oraz wzory, możemy wskutek tego przystosować je do urządzenia i charakteru lokalu.
Drewno, z jakiego także sporządza się kasetony sufitowe, jest półproduktem trudnym oraz drogocennym. W następstwie tego zastosowanie paneli z tego towaru wiąże się z raczej wysokimi kosztami. Natomiast efekt finalny będzie rewelacyjny. Kształt paneli ograniczony bywa do kwadratów bądź prostokątów, mamy też mniejszy dobór o ile chodzi o kolory, jakie są podległe drewnu, z jakiego uskutecznione bywają panele.

Składanie paneli sufitowych
Montaż panelu zależy w głównej mierze od artykułu, z którego jest wykonany. Najłatwiej, najtaniej i najprędzej założymy panele sufitowe ze styropianu, użytkując klej do styropianu. Wystarczy zatroszczyć się o schludność sufitu i prawie że wszelki domowy majsterkowicz poradzi sobie z powyższym wyzwaniem. Panele sufitowe stworzone z karton-gipsu wymagają już jakiegoś obeznania oraz wiedzy. Najcięższe w montażu potrafią być kasetony z drewna, jakie są najcięższe i najbardziej wymagające. W ich przypadku powinno się zatrudnić profesjonalistów, którzy będą potrafili uczynić to dokładnie oraz bez szkody.