Mają wielorakie zastosowanie – w magazynach, sklepach, zakładach przemysłowych, hurtowniach, a także w gospodarstwach domowych, na przykład w w piwnicach, garażach czy w spiżarniach. Mowa jest o regałach zaciskowych, charakteryzujących się lekką, wytrzymałą konstrukcją. By klient mógł podjąć dobrą decyzję i wybrać odpowiedni regał zaciskowy Ostrów Wielkopolski wychodzi mu na przeciw z bogatą ofertą.

Wyżej wymienione regały montuje się łatwo i szybko. Składają się ze stalowych, solidnych słupków i półek wykonanych z blachy. Klient może wybrać stosowną dla niego, odpowiadającą mu szerokość, wysokość i głębokość regału oraz ilość półek. Zdecyduje również, czy będzie to regał cynkowany czy kryty farbą w wybranym przez niego kolorze w ramach dostępnej palety barw. Przy zakupie regału – jednego bądź większej ilości będzie wiedział, jakie jest jego maksymalne dopuszczalne obciążenie oraz udźwig pojedynczej półki.

Wykwalifikowana obsługa sklepów stacjonarnych oraz internetowych chętnie doradzi osobom zainteresowanym zakupem takich regałów zaciskowych. Klient bez wątpienia musi mieć na względzie ich docelowe zastosowanie, w tym rodzaj składowanych produktów, wielkość pomieszczenia, w którym regały będą ustawione. Wówczas podejmie trafną decyzję dotyczącą wielkości sprzętów, ilości półek, ich pokrycia czy generalnego wyglądu regału. Solidne, trwałe wykonanie i estetyczny wygląd umożliwiają składowanie produktów w kartonach, pojemnikach oraz luzem.

Łatwość montażu wynika z bezśrubowego mocowania części regału na wcisk – stąd nazwa. W pomieszczeniu – magazynie, hali, aptece czy warsztacie można ustawiać pojedyncze regały lub montować za pomocą łączników całe segmenty. Prosta konstrukcja umożliwia także późniejsze dokupienie potrzebnych, kolejnych regałów i połączenie ich z już wcześniej postawionymi. Nieraz w ofercie dostępne są za dodatkową opłatą ograniczniki boczne lub tylne, a także przegrody do segregatorów.

Wysokiej jakości regały zaciskowe stanowią obecnie stały element wielu pomieszczeń.