wydobycie

Nie od dziś wiadomo, że kamień czy skała to jedne z najtwardszych materiałów. Trudno jest je przeciąć lub wiercić w nich tradycyjnymi metodami. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika diamentowa, wykorzystująca najtwardszy z minerałów, diament. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest wiercenie diamentowe kamieni.

Specyfika wiercenia w kamieniach

Wiercenie diamentowe kamieni może mieć zastosowanie podczas drążenia odwiertów wydobywczych. Pod powierzchnią ziemi znajdują się ogromne pokłady skalne, które ciężko jest przebić. Chodzi także o innych materiały zawierające kamień, wiercenie w kamieniach jubilerskich o różnym poziomie twardości oraz kamieni naturalnych. Kamień pod dowolną postacią to wyjątkowo odporny materiał, przy którego wierceniu klasyczne wiertła definitywnie zawodzą. Z pomocą przychodzi jedyna w swoim rodzaju technika diamentowa.

wiercenie diamentowe kamieni

Metoda diamentowa do kamieni

W obróbce kamieni wiercenie techniką diamentową sprawdza się doskonale. Diament jako najtwardsza na świecie materia potrafi bez problemu manipulować konsystencją dużo słabszego kamienia. Wiertła z nasypem diamentowym umożliwiają wiercenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Jedną z podstawowych cech, a zarazem zalet metody diamentowej jest bezpyłowość. Wiercenie  diamentowe kamieni na mokro jest jednak o tyle lepsze, że nie generuje pyłu wcale. Dzięki temu miejsce pracy nie ulega niepożądanemu zabrudzeniu. Wiertło przystosowane do techniki diamentowej nie generuje hałasu, przez co można je zakwalifikować jako przyjazne dla środowiska i człowieka.

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://vimess.pl/wiercenie-w-betonie-technika-diamentowa/!