AdBlue to artykuł, jaki od lat znajduje przeznaczenie w dziedzinie motoryzacji. Jest on wodnym roztworem mocznika, jakiego zadaniem jest zmniejszenie szkodliwych dla natury tlenków azotu, jakie dostają się do atmosfery w rezultacie spalania paliwa. Lecz chociaż sama jego idea brzmi fantastycznie, właściciele pojazdów mechanicznych zaznajomili się z drugą stroną medalu.

wyłączanie adblue


Układ AdBlue jest jednym z najbardziej awaryjnych, jak również najbardziej drażniącym układem, który ma miejsce w pojeździe. Duża ilość kierowców narzeka na uporczywe usterki, ograniczoną moc, drażniące komunikaty na desce rozdzielczej czy przymus częstego uzupełniania mocznika. Na szczęście istnieje efektywny sposób, żeby kłopotów tych pozbyć się na stałe. A jest nim wyłączenie układu.

Wyłączanie AdBlue nie jest jednakże sprawą łatwą. Żeby załatwić to wydajnie trzeba posiadać poprawną wiedzę oraz sprzęt|dysponować właściwą wiedzą oraz narzędziami. Tak aby układ rzeczywiście przestał funkcjonować, trzeba wprowadzić odpowiednie zmiany do komputera silnika. Konsekwencją owych zmian jest zupełna dezaktywacja układu, a tym samym całkowite odcięcie systemu. I pod warunkiem, że zostanie ono wykonane profesjonalnie AdBlue już nigdy nie będzie stwarzać żadnych kłopotów, chyba że sami postanowimy o jego powtórnej aktywacji.

Po czym poznasz, że układ został odłączony? Przede wszystkim po tym, że pojazd z jego powodu przestanie przechodzić w tryb awaryjny, i zawiadomienia przestaną pojawiać się na desce rozdzielczej. Prędko także dostrzeżesz, iż nie trzeba bez ustanku uzupełniać mocznika, a również, że samochód nie generuje ponadprogramowych wydatków powiązanych z systemem.

wyłączanie adblue


O ile również Twój wóz zaopatrzony jest w ten układ oraz nie ukrywasz, iż przyprawia Cię on o niepotrzebny stres, zwróć się do zawodowców, którzy dysponując odpowiednim ekwipunkiem mogą szybko oraz sprawnie dezaktywować system. Tak niewiele trzeba, aby jazda przestała być dokuczliwa.