Borówka amerykańska to jagoda, która jest chętnie pielęgnowana od pewnego już okresu w naszych warunkach. Co więcej – jak podkreślają dane – Polska jest trzecim państwem na ziemi oraz 1. w Europie prowadzącym eksport owoców tej jakże wartościowej pod wieloma względami rośliny. Otóż borówka amerykańska znamionuje się niespotykanymi walorami smakowymi, ale również opowiadają się za nią pozytywy zdrowotne. Jest ona przede wszystkim obfitym zarzewiem witaminy C, posiada też sporo witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, jest zasobna w polifenole i dodatkowo pektyny, innymi słowy rodzaj błonnika żywnościowego, jaki rozkłada się w H2O.

To wciąż nie całość, bo w tych jagodach znajdują się również: selen, cynk, miedź, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo i wapń.
I jeszcze coś: nie jest kaloryczna. Tak więc jedzmy borówki, póki posiadamy je do kupienia, bo to wyłącznie zdrowie.

Jeśli ktoś ma działkę czy też ogródek, da radę wyposażyć się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz zacząć jej uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne są właściwie w jakikolwiek sklepie ogrodniczym. Można je uprawiać przez pełny sezon, niemniej najkorzystniej czynić to wiosną oraz jesienią. Swoją drogą w podobny sposób czyni się z każdymi roślinami. Komfortowo też będzie zamówić borówkowe sadzonki za pomocą internetu. W sieci wypatrzymy niemało propozycji w tym zakresie. Wystarczy wobec tego w daną wyszukiwarkę online wprowadzić frazę: borówka amerykańska sadzonki, a już po momencie przed swoimi oczyma przedstawi się mnogość witryn oferujących z reguły dwu lub trzyletnie sadzonki, jakie już w kolejnym sezonie powinny wydać plon.

sadzonki borowki amerykanskiej


Zabierając się za uprawę borówki, należy wypełnić kilka reguł, by swoje starania nie poszły na marne. Sadzonka winna zostać posadzona na stanowisku nasłonecznionym oraz wolnym od wiatru. Należy też przyrządzić dla niej adekwatnie zakwaszone, przepuszczające i również bogate w elementy pokarmowe podłoże.

Jesień za pasem, więc używajmy z propozycji takich jak: borówka amerykańska sadzonki czy sadzonki borowki amerykanskiej i otwierajmy prywatne hodowle.