Za parę miesięcy zakończy się zima oraz będzie można wykorzystywać uroki przyrody we wszelkim takiego wyrazu znaczeniu. Spacery, kajaki, jazda rowerem, jazda konno – to wyłącznie parę z atrakcji, na jakie zdołamy sobie wkrótce pozwolić. Miłośnicy kontaktu z przyrodą odszukają bez wątpienia powód do pozostawienia miejsca zamieszkania i będą potrafili zręcznie zaplanować dostępny czas.

dolina baryczy agroturystyka

Mieszkańcy rejonów dolnośląskiego i wielkopolskiego na pewno dadzą informację podróżującym, dokąd da się wybrać w takim regionie Polski. Sporo cudownych miejsc jest ukrytych z dala od głównych tras przejazdowych. Należy się odrobinkę namęczyć, by je odnaleźć, wszak uciecha, gdy się tego w końcu dokona, w rzeczy samej będzie ogromna.

Pewnym z bardziej interesujących punktów we wskazanym rejonie jest Park Krajobrazowy dolina baryczy agroturystyka. To położenie świetne na spacerowanie a także oglądanie wyjątkowej natury. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, iż na tym regionie da się spotkać wszelkiego dnia ponad dwieście typów ptaków wodno – błotnych – o wspaniałym upierzeniu i posturze. Pewna grupa z nich jest bez wątpienia bliska sporej grupie Polaków – chociaż z filmów dokumentalnych czy z nauki przyrody w czasach podstawówki. Jednak występują w tym miejscu również typy nie tak powszechne, jakie na co dzień można by zobaczyć jedynie w ZOO. A tu są dostępne ot tak.

Dolina Baryczy Agroturystyka

Naturalnie, nie należy ich płoszyć, czy też usiłować pochwcić. Caluteńki ten teren posiada chronione siedliska wodne i strażnicy chronią posiadane unikaty przed namolnymi turystami. Zwłaszcza, że wystraszone zwierzęta mogłyby popaść w kłopoty z odnalezieniem miejsca spoczynku i nakarmieniem małych ptaków. Nie opłaca się w taki sposób ryzykować.

dolina baryczy agroturystykaO ile uważają Państwo, że w samym parku można liczyć na noclegi, to tak nie jest. Rejon pozostający pod ochroną jest zaopatrzony w należyte regulacje, porządkujące różne pomyślunki podróżników przybywających w to miejsce. Nocleg da się odszukać w okolicznych osadach a także stamtąd udać się do parku.