Identyfikatory RFID

wprowadzają technikę radiową by przesyłać sygnały. Nie zjawia się w tym miejscu przymus połączenia między identyfikatorem a polem magnetycznym, jak w przypadku identyfikatorów magnetycznych. Karty służą do rozpoznawania eksploatorów systemu.

Dostęp do zawartych tamże wiadomości staje się prosty a także komfortowy. Sprawdzać da się w danym miejscu i w właściwym dla nas terminie. Karty wykazują swoją pamięć, jaka wynosi między 64 i 128 bitów – okazuje się, że to wystarczająca zawartość ażeby wypełnić standardowe potrzeby. Mogą być pod postacią identyfikatorów z plastiku, breloków, bransolet na rękę, tagowania, kart papierowych, itd.

We wnętrzu identyfikatora znajduje się antena i chip i kod, który był wyznaczony konkretnej jednostce. Znak do urządzenia czytającego jest wysyłany w momencie, jak plakietka będzie znajdować się w jego otoczeniu. Układ odczytywania pozwala na identyfikowanie wielu etykietek w tym samym czasie. Zastosowane mogą pozostać najróżniejsze częstotliwości, poprzez które ustalamy odstęp odczytywania plakietki.

identyfikatory RFID

Dystans zdoła wynosić od kilku cm, także do kilku metrów. Najlepszym wzięciem mogą pochwalić się w hali magazynowej, na produkcji, handlu detalicznym, biurach, usługach lekarskich. Mają rozległe użycie na przykład jako: etykietki odzieży, naklejki na papiery, lektury w bibliotece, na opakowaniu, też jako karty miejskie. Skanery mają też również istotną funkcję. Po dostaniu znaku, właściwie dekoduje i wysyła dane do głównego urządzenia. Mogą być jednostkami indywidualnymi a także funkcjonować bez konieczności dodatkowej obsługi, np. w bramkach, drzwiczkach.

Będą mogły także być urządzeniami mobilnymi, dajmy na to obecne przy wózkach widłowych, koszykach, lub innych elementach. Po dostaniu sygnału z czytnika który zlokalizowany jest w pobliżu, skaner wywołuje powiadomienie, albo przekazuje zawiadomienie stosownym osobom.