Transport dedykowany to wygodna opcja zamawiania towaru bezpośrednio od nadawcy do adresata. Transport jest przeznaczony dla wskazanego kontrahenta, nie mieści innych zleceń, w związku z tym wyrusza w drogę bez postojów i stale dociera we właściwym czasie w błyskawicznym tempie.

transport dedykowany

Istnieje możliwość zadysponowania tego typu przewozu zarówno w państwie, jak i za granicę. Wadą transportu dedykowanego jest niesłychanie wysoka opłata. Transport dedykowany stosuje się przy transportowaniu artykułów spożywczych, o krótkim terminie przydatności do spożycia. Przeważnie do tego rodzaju przeznaczenia wykorzystuje się transport chłodniczy, za pomocą tego artykuły trafiają w błyskawicznym czasie oraz zatrzymują świeżość. Stosuje się umyślnie dostosowane samochody rodzaju chłodnia. Z tego powodu można przewozić ryby, mięso, produkty nabiałowe, jajka, mrożonki i inne towary, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Transport leków do lecznic oraz aptek także dokonuje się z wykorzystaniem transportu dedykowanego. Leki potrzebujące ciągłej niskiej temperatury transportowane są w autach-chłodniach. Apteki oraz szpitale potrzebują środków na sprecyzowany krótki czas, na ten sam lub następujący dzień, więc jedyną ewentualnością, aby konieczne farmaceutyki przybyły do nich bez opóźnień, są transporty dedykowane. To komfortowa forma zamawiania farmaceutyków, których pacjenci potrzebują „na cito”. Z racji tego wolno zagwarantować trwałość uzdrawiania, tak istotną w wypadku chorób przewlekłych oraz pilnych zdarzeń potrzebujących bezzwłocznej interwencji medycznej. Przynosi to doktorom i pacjentom wrażenie komfortu oraz bezpieczeństwa. Dzięki transportowi dedykowanemu sporadycznie zdarza się przypadek, iż w aptece bądź klinice czegoś brakuje, a jeśli tak się staje, deficyty są korygowane tak błyskawicznie jak to możliwe.

Pożądane byłoby używać transportu dedykowanego, kiedy prowadzi się firmę wymagającą stałego dostępu do świeżych artykułów, przykładowo lokal gastronomiczny. Transport dedykowany jest bazą działania mnóstwa firm i organizacji.