malowanie ściany

Rozpuszczalniki są to rozcieńczalniki, które należą do jednej z najpopularniejszych grup w chemii. Swoje zastosowanie znajdują głównie w budownictwie oraz przemyśle motoryzacyjnym. Wykorzystywane są m.in. do prac malarskich – rozcieńczają farby i lakiery, a także świetnie usuwają ich stare powłoki oraz czyszczą narzędzia. Mogą również usuwać resztki klejów – świetnie sprawdzi się do tego rozpuszczalnik nitro.

Jaki rozpuszczalnik wybrać?

Każdy człowiek, który nie jest zawodowym budowlańcem ani mechanikiem zadałby sobie to pytanie. Niejednego “spędzi o sen z powiek”. Natłokiem dostarczanych informacji przez liczne strony internetowe, czułby się zdezorientowany i zakłopotany co jest dość powszechnym zjawiskiem. W skrócie – rozpuszczalniki dobiera się najczęściej do rodzaju pracy, którą należy wykonać. Najczęściej nazwy rozpuszczalników są w nazwie bardzo podobnej do wykonywanej za chwilę pracy. Przykładem jest rozpuszczalnik nitro, który rozpuszcza i rozcieńcza farby zawierające nitrocelulozę. 

rozpuszczalnik nitro

Rozpuszczalnik nitro

Jest to jeden z popularnych i powszechnie używanych rozpuszczalników. Rozpuszczalnik nitro doskonale sprawdzi się do pracy z lakierami i farbami nitro oraz farbami celulozowymi i nitro-celulozowymi. Podobnie jak benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnik nitro jest stosowany również do odtłuszczania, a następnie do zmywania powierzchni, które są przeznaczone do malowania. 

Na przykładzie rozpuszczalnika nitro, można zauważyć, że niektóre rozpuszczalniki w swojej nazwie zawierają informację o swoim zastosowaniu, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji przy wyborze dla nas odpowiedniego. W razie dalszej niepewności warto skonsultować się ze specjalistą, aby wszystkie zaplanowane prace poszły w zadowalającym nas tempie. 

Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://www.skplus.pl/solvent-nitro/!